Zajímavosti

Josef Zíma slaví 90. narozeniny. Promluvil o léku na dlouhověkost

Ve středu slaví zpěvák a herec Josef Zíma neuvěřitelných 90 let. Bujaré oslavy začaly už v předchozích dnech a budou pokračovat. V neděli ho dokonce čeká koncert, na který se už nyní moc těší. Pro TV Nova prozradil, jak to vše zvládá.

Český herec, dabér, zpěvák a moderátor Josef Zíma má důvod k radosti. Slaví totiž už 90. narozeniny. Přezdívalo se mu král dechovek, s tímto přízviskem se ale moc nezžil. Sám o sobě říká, že přece není král ničeho a prostě rád zpívá. "Trochu mě mrzí, že mě lidé škatulkují do dechovky. Tu mám v sobě, ale to neznamená, že jsem na ostatní žánry zanevřel," sdělil TV Nova Zíma.

I ve svých 90 letech je Zíma stále vitální. "Já zatím pracuju, jezdím, zpívám, k mikrofonu mě vždycky nějak donesou nebo dopraví a tam to pak už jde," říká s nadsázkou zpěvák.

Pořád koncertuje a vždy má v hlavě přesný program vystoupení, které ho čeká. "Já nemít diváky a posluchače, tak bych tady radši nebyl. Lék na dlouhověkost nemám a strašně se divím, v rodině dlouhověkost moc nemáme. Ale zlobí sluch, zrak, paměť, všechno se mění," smál se Zíma.

Související obsah

​V neděli ho čeká jako součást narozeninových oslav koncert v Divadle U Hasičů, kde vystoupí kromě něj i hosté jako Yvetta Simonová, Pavlína Filipovská nebo Orchestr Karla Vlacha. Zíma se na koncert prý už moc těší.

Jeho hereckou kariéru si lidé spojují především s rolí prince Radovana z pohádky Princezna se zlatou hvězdou na čele, kde zářil po boku Marie Kyselkové.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz