Pokud byste muže označili za plešatého, mohli byste si zadělat na pořádné problémy. Podle pracovního soudu ve Velké Británii jde totiž o sexuální obtěžování.
Tony Finn pracoval pro společnost British Bung Company téměř 24 let. V květnu loňského roku byl ale propuštěn. To si však nenechal líbit a případ dohnal až k pracovnímu soudu. To je nezávislý soud ve Velké Británii, který rozhoduje o právních sporech mezi zaměstnavatelem a zaměstnancem. Navíc si stěžoval, že se stal obětí sexuálního obtěžování ze strany vedoucího továrny.
Muž tvrdil, že během jedné z bouřlivých hádek v továrně ho jeho kolega nazval "plešatou k**dou". Soudce Jonathan Brain zjistil, že jelikož je ztráta vlasů častější u mužů, využít to k jejich popisu je forma diskriminace.
Související obsah
"Nemáme žádné pochybnosti o tom, že oslovovat někoho tímto hanlivým způsobem je velmi znepokojivé," citoval portál Daily Mail soudce Jonathana Braina.
Soudce situaci následně přirovnal k případu, kdy muž sexuálně obtěžoval ženu poznámkou o velikosti jejího poprsí. "Souvisí to s pohlavím. Je mnohem pravděpodobnější, že člověk, který obdrží poznámku o poprsí, bude žena. Zatímco v případě plešatosti půjde spíše o muže," vysvětlil Brain. Právník společnosti však vedoucího továrny bránil, že plešaté mohou být i ženy.
I navzdory tomu však soud nakonec rozhodl, že v případě pana Tonyho Finna šlo o sexuální obtěžování, uvedl portál Business Matters. "Toto jednání porušilo důstojnost pana Finna a vytvořilo pro něj zastrašující, nepřátelské a ponižující prostředí," uvedl soudce.