Domácí

Pletou si mě s asistentkou, stěžuje si poslankyně. Spolustraník jí poradil, ať víc maká

Pletou si mě s asistentkou, stěžuje si poslankyně. Spolustraník jí poradil, ať víc maká
Marie Jílková Zdroj: Profimedia

Ne jednou, ale hned dvakrát se v pátek stala trapná příhoda lidovecké poslankyni Marii Jílkové. Předsedkyni stálé komise pro rodinu a rovné příležitosti si totiž její kolegové ze Sněmovny spletli s asistentkou. S pomocí a radou rázem přispěchal její spolustraník Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL).

V nepříjemné situaci se v pátek hned dvakrát ocitla poslankyně Marie Jílková (KDU-ČSL). V Poslanecké sněmovně si ji totiž spletli její kolegové. Považovali ji jen za asistentku.

"Co to jsou ty ošklivé genderové stereotypy? Všichni o nich mluví, ale málokdo je viděl! Dvakrát během jednoho dne se mne dva poslanci zeptali, čí jsem asistentka. Tak asi tolik," postěžovala si Jílková na twitteru.

Související obsah

Její stranický kolega a poslanec Pavel Bělobrádek rázem přispěchal s radou, jak se nenechat splést se zaměstnancem Sněmovny. Podle něj by Jílkové pomohlo, kdyby se častěji ukazovala za řečnickým pultem.

"Zkus častěji vystupovat na mikrofon a zaujmout," poradil Jílkové Bělobrádek. Sám také přiznal, že občas některé své kolegy také nepoznává a má je za novináře či asistenty. Podle něj to bylo právě kvůli tomu, že je nikdy za mikrofonem neviděl.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz