Krimi

Výbuch v rodinném domě: Zřejmě šlo o úmysl, míní policisté

Výbuch v rodinném domě: Zřejmě šlo o úmysl, míní policisté
Hasiči při zásahu Zdroj: Hasiči Olomouckého kraje

V pátek vypukl požár rodinného domu v Lipníku nad Bečvou, který byl zřejmě zapříčiněný výbuchem. Podle policistů mohlo jít o úmysl. Jednoho člověka zdravotníci převezli do nemocnice.

V pátek kolem poledne hasiči zasahovali u požáru rodinného domu v Lipníku nad Bečvou na Přerovsku. Podle informací olomouckých hasičů vznikl pravděpodobně následkem výbuchu a zasáhl přízemí domu. Při požáru hořelo i schodiště. 

Hasiči se dostali do patra rodinného domu pomocí nastavovacích žebříků. Díky tomu se z domu dostal i jeho majitel, kterému pohotově přistavil žebřík soused. Majitel skončil z preventivních důvodů v péči zdravotníků. 

Související obsah

Na místo vyjížděli také přerovští policisté. Ti zjistili, že požár byl pravděpodobně založen úmyslně. Podezřelého zadrželi. "Případ si přebírají krajští kriminalisté pro podezření ze spáchání násilného trestného činu ve stadiu pokusu," uvádí policisté.

Související obsah

Na místě zasahovaly čtyři hasičské jednotky, které v současné době dostaly plameny pod kontrolu. Objekt hasiči odvětrávali přetlakovou ventilací. "K hašení jsme využili 3C proudy a vysokotlak. Zásah probíhá v dýchací technice," píší hasiči na svém twitteru.

Fotografie požáru rodinného domu můžete vidět zde:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz