Zahraničí

Královna září! Z auta pozorovala přehlídku koní na hradě Windsor

Královna září! Z auta pozorovala přehlídku koní na hradě Windsor
Královna Alžběta Zdroj: Profimedia

Královna Alžběta II. v pátek dorazila na Royal Windsor Horse Show, což je jedna z jejích oblíbených událostí v roce. Akci sledovala hlavně ze svého auta, smála se a pozorovala svých 14 koní, které se přehlídky účastní také.

Královna v pátek dorazila na Royal Windsor Horse Show, což je největší venkovní výstava koní ve Velké Británii, která se koná v květnu v soukromém areálu hradu Windsor. Začala ve čtvrtek a potrvá do neděle.

Výstavu pozorovala hlavně z auta, kde si přes stáhnuté okénko také povídala s ostatními návštěvníky. Podle portálu Daily Mail lidé chtěli mít na událost vzpomínku, a tak si královnu fotili a točili.  

Související obsah

Akce se v nadcházejících dnech zúčastní královniných 14 koní. Royal Windsor Horse Show si oblíbil i princ Philip, který zemřel loni v dubnu ve věku 99 let. Páteční účast je zároveň dojemnou vzpomínkou na jejich 73leté manželství.

Královna byla naposledy viděna na veřejnosti, když se v březnu zúčastnila bohoslužby připomínající život zesnulého prince Philipa. V únoru dosáhla svého platinového jubilea, překonala covid a 21. dubna oslavila své 96. narozeniny soukromě na svém panství v Sandringhamu.

Související obsah

Poslední týdny se lidé obávali o královnino zdraví. V úterý se ze zdravotních důvodů nemohla dostavit na zahájení parlamentního roku ve sněmovně lordů. Na tradičním státním otevírání chyběla poprvé po 59 letech.

Podívejte se na fotografie královny v naší galerii:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz