Zahraničí

Indičtí manželé žalují syna a snachu za to, že nemají vnouče

Indičtí manželé žalují syna a snachu za to, že nemají vnouče
Indická svatba, ilustrační foto Zdroj: Profimedia.cz

Ojedinělý případ začne v pondělí projednávat soud v severoindickém Haridwaru. Manželé v důchodu žalují syna se snachou za to, že je ani po šesti letech od sňatku neobdařili vnoučetem. Pokud se tak nestane do roka, požadují v přepočtu přes 15 milionů korun, které do mladých manželů a vzdělání svého syna dosud investovali.

Rodiče se těšili, jak si v důchodu budou užívat vnoučat, mladému páru i nabídli, že se o ně budou starat. Kromě toho jsou terčem posměchu, neboť v Indii se narození potomka rok dva po svatbě automaticky očekává. Syn (35) se snachou (31) však o dítěti ani šest let po svatbě nechtějí ani slyšet.

“Chceme vnuka nebo vnučku do jednoho roku nebo kompenzaci, protože jsem utratil svůj celoživotní výdělek za vzdělání svého syna,“ řekl podle agentury AP penzionovaný vládní úředník Sanjeev Prasad (61). Kromě škol, syn je pilot a hradili mu mimo jiné drahý výcvik v USA, zaplatili rodiče mladému páru opulentní svatbu v pětihvězdičkovém hotelu, luxusní auto i svatební cestu v zahraničí.

Rodiče argumentují tím, že ve svém věku potřebují vnouče, ale jejich jediný syn s manželkou na ně nemyslí. Považují to za psychické týrání, na tom postavil jejich právník žalobu, uvedla BBC. Podle ní je takový případ možná první v zemi a plní titulní strany indických novin, ale vychází z místních tradic.

“Mít dítě není v Indii téměř nikdy jen rozhodnutím páru,“ napsala BBC. V zemi se manželství uzavírají nejen mezi mužem a ženou, nýbrž mezi rodinami a brzké narození potomka je společenskou normou nejen pro široké příbuzenstvo, ale pro celé okolí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz