Zahraničí

Pryč s ním! Putina naštval šéf generálního štábu, jeho osud je nejistý

Pryč s ním! Putina naštval šéf generálního štábu, jeho osud je nejistý
Ruský prezident Vladimir Putin Zdroj: Profimedia

Vypadá to, že v Rusku probíhají pořádné čistky. Kvůli neúspěchům na Ukrajině měl být suspendován náčelník ruského generálního štábu Valerij Gerasimov. Tvrdí to poradce šéfa kanceláře ukrajinského prezidenta Oleksij Arestovyč.

Ruský prezident Vladimir Putin podle poradce šéfa kanceláře ukrajinského prezidenta Oleksije Arestovyče hledá nejvyšší představitele, které by vinil z toho, jak probíhá ruská invaze na Ukrajině.

"Podle předběžných informací byl Gerasimov de facto suspendován. Nyní se rozhodují, zda mu dají čas, aby věci napravil," citoval portál Daily Mail Arestovyče.

Související obsah

Gerasimov však nemá být sám. "Velitel první tankové armády západního vojenského okruhu, generálporučík Sergej Kisel, byl také zatčen a poté vyhozen po porážce první tankové armády u Charkova," doplnil Arestovyč.

Tvrzení ukrajinského představitele přichází poté, co se Gerasimov 9. května neobjevil na vojenské přehlídce ke Dni vítězství.

Valerij Gerasimov Zdroj: Profimedia

​Pokud by se to potvrdilo, znamenalo by to podle odborníků dosud největší čistku mezi vysokými vojenskými veliteli během konfliktu. Zároveň by se to dalo považovat za Putinovo doznání, že operace nejde podle plánu, píše portál The Independent.

Představa Finska v NATO Rusko rozzuřila. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz