Domácí

Začínají opravy Barrandovského mostu. Řidiči se mají připravit na kolony

V Praze začaly přípravy na dlouho očekávanou opravu Barrandovského mostu. První fáze rekonstrukce začne v pondělí a potrvá 110 dní. Už v sobotu se ale kvůli přípravným pracím tvořily v některých místech kolony.

Přípravné práce začaly značením dopravního omezení a už jen to způsobilo během sobotního dopoledne na Jižní spojce ve směru na Smíchov kolony. Z Barrandova na Jižní spojku se dá dostat bez sebemenších obtíží. V opačném směru se řidiči v koloně zdrží asi 5 minut. V neděli začnou na most najíždět těžké stroje jako frézy nebo bagry.

V neděli se pak zcela uzavře nájezdová rampa ve směru do centra ze Strakonické ulice. Zároveň se ale otevře vratná rampa u Lihovaru, na které se budou řidiči otáčet tak, aby najeli na most v opačném směru.

Související obsah

V pondělí vše vypukne naplno. Nájezdová rampa se ve středu začne bourat. Provoz po Strakonické ulici ve směru do centra se ještě víc zkomplikuje a bude sveden do levého jízdního pruhu.

"Především těch prvních 10 až 14 dní bude náročných pro řidiče a musí počítat s tím, že i na těch objízdných trasách i v dalších místech se vytvoří kolony," uvedl vedoucí Samostatného oddělení BESIP Tomáš Neřold.

"Chtěl bych požádat všechny řidiče o trpělivost, oprava byla připravena, jsou připravené objízdné trasy a je posílená MHD," sdělil pražský primátor Zdeněk Hřib.

Související obsah

"Vzájemně si mohou řidiči pomoci tím, že například dodrží pravidlo zipu, to znamená netrestat ty řidiče, kteří dojedou až na konec průběžného pruhu. Tam by měli si nechat místo, srovnat rychlost a dále samozřejmě udržovat bezpečný odstup," poradil Neřold.

Podle psychologů je důležité se na dopravní komplikace předem připravit. "Řidiči by si měli zvolit nějakou jinou objízdnou trasu. Sice to bude delší, ale ušetří tím nervy. Vyjet třeba o půl nebo tři čtvrtě hodiny dřív, aby zpracovali tu dobu čekání," řekl dopravní psycholog Martin Kořán.

Magistrát také žádá řidiče, aby při cestách po Praze používali navigace, které hlásí aktuální provoz a nejrychlejší trasu. A to i v případě, že jedou po trase, kterou bezpečně znají.

jal, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz