Domácí

Město na Chomutovsku tyranizují žáby. Místní proti nim sepsali petici

Lidé z Jirkova sepsali petici kvůli hlasitému kvákání žab. Ty se totiž stáhly do jezírka v zahradním centru v těsné blízkosti panelového sídliště. A protože je teď období, kdy se rozmnožují, jejich kvákání je hodně hlasité. Místní si tak stěžují na to, že v noci nemohou spát.

Skokan skřehotavý je momentálně největší nepřítel dvou desítek obyvatel sídliště v Jirkově. Především v noci a brzy ráno o sobě dává dost hlasitě vědět.

Do jezírka uprostřed zahradního centra se žáby začaly stahovat už loni, letos jsou prý ale jejich projevy na hranici snesitelnosti. A místní to rozděluje, někteří nemohou kvákání vystát, jiní to berou jako přírodní koncert.

"Vyjadřujeme stížnost na hlasité žabí kvákání. Od dubna do srpna narušuje noční klid a spánek obyvatelům v přilehlé oblasti. Pro nesnesitelný hluk, trvající od večerních až po ranní hodiny, není ani možné na noc mít pootevřená okna, což je zejména v letních měsících značně úmorné," stojí v petici, kterou občané podali na radnici.

Související obsah

"Občas je to hodně hlučné, když ty žáby kvákají vážně intenzivně. Někdy kváká větší množství žab najednou, takže když zákazníkům něco vysvětlujeme, tak tady překřikujeme žáby," uvedla vedoucí zahradního centra Petra Kostelová.

"Na vyřízení petice máme 30 dnů. Proběhlo místní šetření, ale nakládat se žábami je docela složité. Otázka je, jestli nám to během těch pár měsíců, kdy kvákají víc, stojí za to," řekla starostka Jirkova Darina Kováčová.

jal, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz