Domácí

VÝSTRAHA: V Česku hrozí požáry. Důvodem je sucho. MAPA

VÝSTRAHA: V Česku hrozí požáry. Důvodem je sucho. MAPA
Musel být vyhlášen třetí poplachový stupeň Zdroj: HZS Jihomoravského kraje

Česká republika bojuje s velkým suchem. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) proto varuje před požáry. Ty hrozí zejména v severní části Čech.

Výstraha platí od neděle do úterní půlnoci pro Prahu, Ústecký kraj a část Středočeského (Benešov, Beroun, Brandýs nad Labem-Stará Boleslav, Čáslav, Černošice, Český Brod, Dobříš, Hořovice, Kladno, Kolín, Kralupy nad Vltavou, Kutná Hora, Lysá nad Labem, Mělník, Mladá Boleslav, Mnichovo Hradiště, Neratovice, Nymburk, Poděbrady, Rakovník, Říčany, Slaný), Plzeňského (Kralovice, Nýřany, Plzeň, Rokycany), Karlovarského (Karlovy Vary, Kraslice, Ostrov), Libereckého (Česká Lípa, Nový Bor), Královéhradeckého (Hořice, Hradec Králové, Jičín, Kostelec nad Orlicí, Nová Paka, Nový Bydžov) a Pardubického kraje (Holice, Chrudim, Pardubice, Přelouč).

"Je nutné nerozdělávat oheň v přírodě, a zejména v lesích, nevypalovat trávu, cigaretové nedopalky neodhazovat na zem, nepoužívat přenosné vařiče a jiné zdroje otevřeného ohně. Lidé by se měli řídit místními vyhláškami a zákazy, které k suchu a nebezpečí požárů mohou být vydány. Je potřeba úsporně hospodařit s vodou," radí odborníci.

Výstraha:

Varování před požáry Zdroj: ČHMÚ

Riziko podle meteorologů z Českého hydrometeorologického ústavu následně sníží srážky, které se objeví v noci na úterý a během středy.

úterý meteorologové očekávají oblačno až zataženo, na většině území bude pršet a ojediněle se objeví i bouřky. K večeru pak bude srážek i oblačnosti ubývat. V noci teploty spadnou až na 12 °C, přes den se vyšplhají na 28 °C.

Související obsah

Pršet by mělo ojediněle také ve středu. Bude jasno až polojasno. Noční teploty budou mezi 6 až 10 °C, během dne teploměry naměří 23 °C.

Další dny budou jasné až polojasné. Postupně od západu se zatáhne a bude pršet. Objeví se i bouřky. V noci se teploty sníží na 15 až 10 °C, přes den se vyšvihnou až na tropických 30 °C.

Sucho podle zemědělců může ohrozit úrodu. Více se dozvíte v následující reportáži:

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz