Domácí

Škola v Bílině si kvůli šikaně najala ochranku. Situaci chce osobně posoudit i Gazdík

Nechvalně proslulou základní školu v Bílině hlídá už druhý týden ochranka. Prosadila si ji ředitelka, která tvrdí, že napadání učitelů a šikana už přesáhly všechny meze a ve škole jde o zdraví. Jenže podle námi oslovených rodičů ochranka uklidnila situaci nanejvýš na chodbách, šikana mimo ně však prý pokračuje dál.

Dva zaměstnanci bezpečnostní agentury mají na bílinské základní škole působit především jako prevence. Má z nich jít respekt. "Dochází tam k neustálému ničení školního majetku, snahu o útěk ze tříd během vyučování, psychické napadání a vulgární vyjadřování celkově," uvedla ředitelka Základní školy Za Chlumem Barbora Schneiderová.

Ochranka ve škole funguje druhým týdnem. Podle některých rodičů ale šikana nezmizela, jen se přesunula na méně viditelná místa. Vedení školy bylo v neděli zaneprázdněné bezpečnostním auditem a do konce měsíce se sem chystá na kontrolu ještě ministr školství Petr Gazdík (STAN).

Související obsah

"Rád bych přijel nečekaně a posoudil tu situaci autenticky na místě," sdělil Gazdík. Škola se s problémovými žáky potýká dlouhodobě. Podle ředitelky jde o děti ze sociálně slabých rodin a vyloučených lokalit. Ze školy je ale nikdo vyhodit nemůže.

Škola se dostala do povědomí veřejnosti před třemi lety. Žačka tam tehdy napadla učitele kvůli poznámce. Bílinská škola je první v Česku, kterou hlídá ochranka. Podle České školní inspekce ale ochranka nepomůže, a proto tam inspektoři přijedou osobně hledat řešení.

jal, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz