Zahraničí

Putin projedná válku s bývalými státy SSSR. Kreml kolem schůzky mlží

Putin projedná válku s bývalými státy SSSR. Kreml kolem schůzky mlží
Vladimir Putin Zdroj: Profimedia

Na summitu Organizace Smlouvy o kolektivní bezpečnosti (OSKB), vojenského paktu šesti postsovětských zemí, se bude jednat i o válce na Ukrajině. Ruský prezident Vladimir Putin prohlásil, že "speciální vojenskou operaci" se svými spojenci probere dopodrobna. Důležitá schůzka ale proběhne za přísného utajení.

Summit OSKB, který v Moskvě začal v pondělí, se bude zabývat i rusko-ukrajinským konfliktem. Putin má v plánu své protějšky z Kazachstánu, Běloruska, Kyrgyzstánu, Tádžikistánu a Arménie o průběhu "speciální vojenské operace" detailně informovat.

Uvedla to ruská státní agentura TASS. "Pokud jde o ruskou speciální vojenskou operaci na Ukrajině, určitě o tom budeme jednat. Budu podrobně informovat o tom, s čím to souvisí, jak tato bojová akce probíhá," prohlásil Putin. "Uděláme to ale samozřejmě za zavřenými dveřmi," doplnil.

Není tak jasné, co všechno bude Putin se spojenci ohledně války na Ukrajině řešit. Experti ale neočekávají, že by je chtěl do konfliktu zapojit.

Související obsah

Rusko chce podle Putina nadále prohlubovat strategické partnerství se všemi členskými státy OSKB. Vojenský pakt vznikl 15. května 1992 jako pokračovatel Taškentské smlouvy o kolektivní bezpečnosti. "Uděláme maximum pro zlepšení a rozvoj efektivního partnerství a spolupráce," uvedl šéf Kremlu.

Prezidenta největší země světa údajně sužují vážné zdravotní problémy. Nejčastěji se mluví o rakovině a Parkinsonově chorobě. Jak upozornil portál Mirror, v příštích dnech by ho dokonce měla čekat zásadní operace.

Boj na Ukrajině je nutná obrana, tvrdil Putin v projevu na Den vítězství:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz