Domácí

Muž našel nahého chlapce: Řekli, že berou jen pejsky, stěžuje si na strážníky

Muž našel nahého chlapce: Řekli, že berou jen pejsky, stěžuje si na strážníky
Ilustrační foto | Zdroj: Profimedia

Na internetu se šíří neuvěřitelný příběh jedenáctiletého zdravotně postiženého chlapce, který se v neděli zatoulal mamince v Duchcově. Dítě se po ránu objevilo nahé na dvoře domu u jednoho z místních obyvatel. Chlapec je už v pořádku u své matky. Přesto případ dál vzbuzuje velké emoce. Řeší se zejména postup místní městské policie při řešení případu.

V neděli před polednem se na facebooku objevilo několik videí, jejichž ústřední postavou je jedenáctiletý chlapec, kvůli svému postižení závislý na své matce. Té se v neděli ztratil. "Vypověděla, že za ní ráno přišly děti, že chlapeček odešel z baráku. Šla ho hned hledat," vysvětlila TN.cz mluvčí policie Ilona Gazdošová.

Své dítě brzy poté skutečně našla. Přesto tím celá kauza neskončila. Okolnosti jeho nalezení vzbudily velké emoce zejména kvůli svědectví muže, který chlapce našel. Postěžoval si na přístup městské policie, konkrétně jedné strážnice. Oficiálně žádnou stížnost zřejmě nepodal. Jeho vyprávění už ale slyšely desítky tisíc lidí.

Související obsah

​"U mě na dvoře se našel romský chlapeček, úplně nahatý a zmrzlý. Když jsem ho odvezl na Městskou policii v Duchcově, tak mi paní řekla, že ho nevezme, že berou jen pejsky a že ji to nezajímá a že chlapce mám odvézt na státní policii," popsal muž svými slovy setkání se strážnicí.

Chlapec byl dle jeho slov promrzlý a pokálený, přesto ho údajně nechtěla žena přijmout. "Vážená paní strážnice, zamyslete se přímo nad sebou, jestli smysl vaší práce o něčem vypovídá a jestli jste vůbec na svém místě, protože dle mého názoru, a jsem o tom přesvědčený, tam nemáte vůbec co dělat. Děláte ostudu celé Městské policii Duchcov. Mějte se krásně a přeju Vám, abyste se polepšila, abyste svou práci dělala, jak máte, protože vám to ukládá zákon," vzkázal jí ve videu.

Redakce TN.cz požádala o vyjádření přímo vedení strážníků. Nadřízený se ale strážnice zastal. Tvrdí, že nic špatného neudělala. Spíše naopak. "Muž sem přijel, to dítě měl v autě. Kolegyně za ním vyšla a ptala se, jestli je zraněné. Bylo jen nahé, nebylo promrzlé. Mělo župan. Řekla mu, ať ho odveze na státní policii, že tam zavolá a zároveň poslala hlídku do ulice, kde dítě našel, aby udělala šetření kvůli matce," popsal velitel městské policie Josef Hulín.

Veškerá nařčení muže důrazně popřel. "Vůbec není pravda, že by je (strážnice) odmítla. Naopak to vyřešila v rámci urychlení takhle, protože by trvalo, než přijede hlídka a přendá jej z jednoho auta do druhého a odveze na služebnu," vysvětlil.

Podle muže však došlo k pochybení i u státní policie. Venku musel dle svých slov čekat deset minut, než ho vůbec přijali. "Městská policie ho poslala na státní policii. Hlídka z duchcovského oddělení byla někde na výjezdu. Okamžitě, jak dostali hlášení, jeli zpět na obvodní oddělení a cestou jeli naložit i pracovnici OSPODu (Orgán sociálně-právní ochrany dětí)," vyjádřila se k případu Gazdošová. "Řekl, že se o chlapečka postará, než hlídka přijede. Mezitím se o syna začala zajímat jeho matka, která ho hledala," dodala.

Matku nakonec strážníci našli nedaleko místa, kde muž dítě objevil. Zoufalá prý pobíhala po okolí a syna hledala. Odvezli ji za ním na služebnu státní policie.

Ze slov strážců zákona vyplývá, že v případě ženy šlo pravděpodobně o nešťastnou souhru okolností než o zanedbání péče. Přesto čelí kritice a OSPOD případ zřejmě ještě prověří.

Lidé se však pozastavují také nad chováním muže, který video zveřejnil. Tvrdí, že chlapce znal každý v okolí a všichni věděli, čí je. Nebylo tak podle nich nutné zveřejňovat záběry dítěte a zatahovat do celé věci policii. "Natáčet kluka neměl, to já jako matka bych to nedala," reagovala na jeden z příspěvků třeba paní Kamila.

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz