Zahraničí

Ukrajinská policie našla u Kyjeva tělo Čecha. Zastřelili ho Rusové, tvrdí

U Kyjeva našla ukrajinská policie v pondělí těla tří zastřelených civilistů. Tvrdí, že jedním z nich měl být 49letý Čech. Ten podle tamních kriminalistů působil na Ukrajině jako dobrovolník.

Ukrajinští policisté našli v Makarivu u Buči další mrtvé civilisty. Tvrdí, že všechny tři zastřelili Rusové. Mezi oběťmi má být i jeden Čech, uvedli kriminalisté na facebooku. Informaci v pondělí ráno potvrdila mluvčí ministerstva zahraničních věcí Lenka Do.

"Dva lidé byli střeleni do hlavy, jeden člověk do břicha. Na místě, kde byli pohřbeni, jsme nalezli doklady jednoho z mrtvých. Jedná se o občana České republiky," prohlásil náčelník policie Kyjevské oblasti Andrej Nebytov.

Před válkou pracoval 49letý muž podle policie jako řidič kamionu. Na Ukrajině působil jako dobrovolník. "Cizinec přestal s rodinou komunikovat 3. března. Zůstala po něm manželka a bratr," informovala policie.

Související obsah

Zbývající oběti se zatím podle deníku Ukrajinska Pravda identifikovat nepodařilo. "Měli na sobě civilní oblečení," upozornil však Nebytov.

"Náš zastupitelský úřad v Kyjevě je ve spojení s policejními složkami. Rodinu českého občana jsme informovali a po dohodě s ní nebudeme sdělovat žádné další detaily. Rodině poskytujeme konzulární služby," prohlásila mluvčí ministerstva zahraničních věcí Do.

"Dle dostupných informací řidiče, který jako dobrovolník pomáhal lidem prchajícím před hrůzami putinovské agrese. Čest jeho památce a upřímnou soustrast rodině," napsal na twitteru první místopředseda vlády a ministr vnitra Vít Rakušan.

Portál Voxpot už dříve informoval o Čechovi, který je právě v této oblasti pohřešovaný. "Můžeme potvrdit, že český občan na Ukrajině je nezvěstný. Avšak informaci o jeho úmrtí nemůžeme potvrdit. Jsme v kontaktu s rodinou a poskytujeme konzulární služby," sdělila TN.cz na začátku května Do.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz