Domácí

Zemřel Josef Abrhám. Herec odešel za milovanou Libuškou Šafránkovou

Zemřel Josef Abrhám, který patřil k nejpopulárnějším hercům v Česku. Svou milovanou manželku Libušku Šafránkovou, která loni v červnu podlehla rakovině, přežil o pouhých 11 měsíců.

Podvodníček Dalibor Vrána z komedie Vrchní, prchni! nebo doktor Blažej z Nemocnice na kraji města už je v hereckém nebi. Josef Abrhám zemřel, bylo mu 82 let. Dlouhodobě bojoval s vážnými zdravotními potížemi, na sklonku života byl upoután k invalidnímu křeslu.

Smutnou zprávu TV Nova potvrdil zdroj z Abrhámova okolí. Po 11 měsících se opět shledal se svou životní láskou Libuškou Šafránkovou. Opustila ho loni v červnu, kdy podlehla rakovině. Abrhám se potom zbavil majetku a dožil v domě jejich syna Josefa v Liběchově na Mělnicku.

Abrhám se narodil 14. prosince 1939 ve Zlíně. V roce 1962 absolvoval pražskou DAMU a odehrál tři sezóny v Divadle na Vinohradech, po kterých až do roku 1992 působil v Činoherním klubu. Po dvouletém angažmá v Národním divadle z prken, co znamenají svět, odešel natrvalo a hrál už jen ve filmech a televizi.

Související obsah

​Jeho dlouholetou partnerkou byla zpěvačka Naďa Urbánková, v roce 1976 ji ale opustil, aby si vzal Šafránkovou. Vychovali spolu syna Josefa, který jim dal tři vnoučky Josefa, Antonína a Benjamina a vnučku Lauru.

Kromě zmíněných rolí se Abrhám do historie českého filmu nesmazatelně zapsal i jako třídní profesor Janda z komedie Marečku, podejte mi pero!, hoteliér Brandejs ze snímku Obsluhoval jsem anglického krále nebo Prokop ze Šakalích let, za kterého v roce 1994 získal Českého lva.

Zatím není jasné, kdy a kde proběhne pohřeb ani zda na něj bude mít přístup veřejnost.

Podívejte se na sestřih momentů ze života Josefa Abrháma:

 

Příběh lásky Libuše Šafránkové a Josefa Abrháma. Seznámili se při práci (6/2021):

Michal Čoudek, cej, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz