Zahraničí

Zvláštně páchne a podivně se hýbe. Spekulací o Putinově zdraví přibývá

S probíhající válkou na Ukrajině se nadále hromadí spekulace o zdraví ruského prezidenta Vladimira Putina. Naposledy se objevily zprávy, že hlava Ruska by měla zvláštně zapáchat a její rozhodnutí ovlivňuje rakovina a Parkinsonova choroba.

Od začátku ruské invaze na Ukrajinu se spekuluje o tom, že je ruský prezident Vladimir Putin nemocný. Poslední záběry a informace z jeho okolí spekulacím jen přidávají. Odbornice na ruskou politiku Fiona Hillová na setkání mezi představiteli Moskvy a Washingtonu seděla blízko Putina.

Ruský prezident prý na setkání nic nejedl. "Zní to opravdu bizarně, ale smrděl, jako by byl čerstvě vypraný. Bylo to skoro, jako by vylezl z nějaké lázně," řekla pro deník Daily Star Hillová.

Související obsah

​Navíc se objevila zpráva, že Putinova rozhodnutí ovlivňuje jeho údajné onemocnění rakovinou. Podle webu The Mirror měl Putin vyhlásit invazi na Ukrajinu kvůli kognitivní poruše související s chemoterapiemi. Tato porucha prý postihuje osm z deseti lidí, kteří trpí rakovinou.

"Někteří prostě jen narážejí do věcí, jsou trochu nešikovnější a zapomínají jména, místa a tváře. U jiných to ale může vážně ovlivnit řídící funkce, jako je plánování budoucnosti, multitasking a přemýšlení o důsledcích, než udělají něco zásadního," řekla onkoložka.

Související obsah

​Dalším z důkazů o jeho údajně chatrném zdraví jsou záběry ze setkání s Emómalí-ji Rahmónem, prezidentem Tádžikistánu. Putin neustále poklepával nohou. Také se jednou rukou pevně držel židle, na které seděl.

To stejné bylo vidět už dříve, když při setkání s ruským ministrem obrany Sergejem Šojguem se pevně držel stolu a poklepával pravou nohou. To je podle expertů jeden z příznaků, který ukazuje na to, že Putin trpí Parkinsonovou chorobou.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz