Válka na Ukrajině

Poradce Zelenského: Jednání s Ruskem jsou pozastavená. Svých cílů nedosáhne

Poradce Zelenského: Jednání s Ruskem jsou pozastavená. Svých cílů nedosáhne
Poradce ukrajinského prezidenta Mychajlo Podoljak Zdroj: Profimedia

Poradce ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského Mychajlo Podoljak v úterý potvrdil pozastavení rozhovorů s Ruskem. Důvodů je hned několik. Podoljak mimo jiné uvedl, že Rusko dle jeho přesvědčení nedosáhne žádného ze svých cílů. Informuje o tom zpravodajská agentura Ukrinform.

Podoljak uvedl dle agentury Ukrinform několik důvodů, proč je vyjednávání s Ruskem momentálně pozastaveno. Ruská federace podle Podoljaka nechce rozumět současným procesům ve světě a její extrémně negativní roli. Podoljak novinářům také řekl, že Rusko nechápe, že válka již není vedena na základě jeho pravidel nebo harmonogramu a odpor Ukrajiny stoupá. 

Poradce prezidentské kanceláře se domnívá, že Rusko nedosáhne na Ukrajině žádného ze svých cílů. "Rusko se nemůže vzdát propagandy na domácím trhu, a proto se politická elita bojí říct pravdu, že válka musí být zastavena za zcela jiných podmínek, než bylo původně uvedeno," řekl Podoljak médiím. 

Související obsah

Prezidentův poradce je přesvědčený, že Rusko chce vidět v akci všechny ekonomické balíčky sankcí, pochopit skutečnou bojeschopnost své armády a ztratit poslední zbytky reputace. "Tohle je podle mého názoru strategický cíl Rusů. Všechno, nebo nic. Nemá proto smysl bránit pádu této bizarní říše," dodal Podoljak.

Poslední kolo osobních jednání mezi ukrajinskou a ruskou delegací se uskutečnilo v Istanbulu 29. března. O ukončení rozhovorů informovala v úterý i ruská strana, napsala o tom agentura RIA Novosti.

Rusové odvezli zraněné vojáky z Azovstalu na jimi kontrolované území:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz