Krimi

Vydírání a násilí. Státní zástupkyně podala obžalobu na Jana Kočku a další dva muže

Vydírání a násilí. Státní zástupkyně podala obžalobu na Jana Kočku a další dva muže
Jan Kočka u soudu letos v březnu Zdroj: Milan Malíček / Právo / Profimedia

Státní zástupkyně podala obžalobu na tři lidi, mezi nimi i podnikatele Jana Kočku, kteří jsou obvinění z vydírání a ublížení na zdraví. V červnu loňského roku měli napadnout a vyhrožovat muži s cílem donutit ho k převodu firmy i peněz. Obžalobou se teď bude zabývat soud.

Tři muže policie obvinila už loni v létě. "Trojice v půlce června vyhrožovala a následně fyzicky napadla sedmapadesátiletého poškozeného, kterého násilím nutila k převodu jeho firmy a blíže neurčené finanční částky," informovala tehdy policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

Mezi nimi měl být i podnikatel Jan Kočka, který figuruje i v rozsáhlé kauze údajných daňových podvodů. Kvůli vydírání a ublížení na zdraví státní zástupkyně podala na tři muže obžalobu. "Podanou obžalobou se nyní bude zabývat Obvodní soud pro Prahu 4," sdělil televizi Nova mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Aleš Cimbala.

Související obsah

​Podle něj se trojice mužů snažila poškozeného zastrašit. "Jeden z obviněných ho též opakovaně udeřil, čímž mu ublížil na zdraví. Další obviněný pak vydírání překročil tím, že své výhrůžky utvrdil demonstrací ostří odlamovacího nože před obličejem poškozeného," uvedl Cimbala.

Napadený muž tehdy skončil v nemocnici. Kočkovi a jeho kumpánům hrozilo deset let ve vězení. Podnikatel již čelí obžalobě v kauze Úklid, která se týká daňových podvodů. Obžalováno bylo celkem 26 lidí a čtyři firmy za krácení daní o zhruba 150 milionů korun.

Více k případu vydírání se dozvíte v loňské reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz