Krimi

Zdrogovaný muž uzavřel ulici u centra Prahy. Na místě byla zásahová jednotka

V ulici Na Slupi v Praze 2 v úterý večer zasahovali policisté kvůli zdrogovanému muži, který se zabarikádoval v bytě a hrozil skokem z okna. Na místě byl policejní vyjednavač i zásahová jednotka, které se muž nakonec dobrovolně vydal. Nyní je podle policie v péči lékařů.

Úterní večer v pražském Novém Městě byl dramatický. Tamní ulici Na Slupi museli policisté uzavřít kvůli zásahu. "Muž pod vlivem omamných a psychotropních látek se zabarikádoval v bytě a vyhrožuje skokem z okna," informoval na twitteru mluvčí policie Jan Rybanský.

Na místě byl i policejní vyjednavač a záchranáři. Později se přidala i zásahová jednotka. "Muž je stále uvnitř bytu, s vyjednavačem komunikuje přes dveře, které odmítá otevřít. V ulici jsou všechny složky IZS," napsal po deváté hodině večer Rybanský. Okolo půl desáté byl muž nakonec bez zranění zajištěn.

Související obsah

"Úsilí policejního vyjednavače bylo úspěšné. Muž, po rozhovoru s ním, dobrovolně otevřel dveře a od svého záměru ukončit svůj život upustil. Zásahová jednotka jej doprovodila k sanitce a nyní je v péči lékařů. Po odklizení veškeré techniky bude ulice plně zpřístupněna," uvedl policejní mluvčí.

Kvůli zásahu v úseku Albertov - Ostrčilovo náměstí v obou směrech nejezdily tramvajové linky. Podle Pražské integrované dopravy (PID) se omezení týkalo linek 7, 14, 18 a 24, které musely být odkloněny. "Zavedena náhradní autobusová doprava X-24 v ůseku Otakarova - Ostrčilovo náměstí," informovala PID na svých stránkách.

Není to během úterý poprvé, kdy pražší policisté museli nasadit vyjednavače. Odpoledne vyjížděli do městské čtvrti Braník, kde měl muž násilím držet v bytě ženu, zřejmě svou partnerku. Po několika hodinách se policistům podařilo ženu najít a muže zadržet.

Policie zveřejnila na sociálních sítích video ze zásahu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz