Zajímavosti

Jaký byl Abrhám, když zhasly kamery. Krampol promluvil o jeho soukromí

Vynikající herec a báječný kluk. Tak popsal ve Snídani s Novou zesnulého Josefa Abrháma jeho kamarád a kolega Jiří Krampol. A prozradil, jaký byl manžel Libušky Šafránkové ve chvílích, kdy stál mimo světla reflektorů. Vděčí mu za velkou záchranu před rozhodnutím, které ho mohlo zničit.

Krampol a Abrhám se poprvé potkali při studiích na pražské AMU. Rychle mezi nimi vzniklo přátelské pouto, které nic nepřetnulo po zbytek života.

"Měl jsem to štěstí, že se mnou chodili báječní spolužáci Josef Abrhám, Jiří Bednář, Petr Čepek, Václav Sloup, Láďa Mrkvička, Honza Odl a já, to jsme byli jako kluci. Josef Abrhám byl nejenom vynikající herec, ale báječný kluk, který mi v životě pomohl. Celý život jsme byli přátelé. Byli jsme jednou tři a půl měsíce v Tatrách, takže jsme se skamarádili o trochu víc," prozradil Krampol televizi Nova.

Související obsah

Málokdo věděl, jaký je Abrhám v soukromí. Do společnosti příliš často nechodil, raději si užíval společných chvil s milovanou manželkou Libuškou Šafránkovou.

Podle Krampola byl mimo kamery úžasným člověkem. "Byla s ním neskutečná sranda, byl to recesista. Byli jsme domluvení, že když jsme se na sebe dívali, tak jsme se vždycky odbourali a chechtali jsme se," vzpomínal. Naposledy si spolu pořádně popovídali před šesti lety. Potom se potkali ještě několikrát, pokaždé už se ale jen pozdravili.

Český hlas legendárního Jeana-Paula Belmonda je Abrhámovi dodnes vděčný za radu, bez které se mu všechno mohlo obrátit naruby. Za minulého režimu mu vymluvil vstup do komunistické strany.

Související obsah

"Dostal jsem angažovanou roli, kterou kdybych odmítl, tak jsem mohl jít na Šumavu třídit šišky podle velikosti. Ten režisér mě obsadil, potom si mě zavolali na Barrandov a řekli mi, že musím být členem strany. Tak jsem řekl, že si to rozmyslím. Sešli jsme se s Pepou Abrhámem a Láďou Potměšilem a ti mi řekli, že se svou povahou bych se oběsil. Takže mi to rozmluvili. Ale přemýšlel jsem nad tím, protože jsem se bál, abych opravdu nešel hrabat listí," svěřil Krampol.

"Je mi to hrozně líto. Už jsem z té party jediný naživu," uzavřel.

Podívejte se na sestřih nejzásadnějších momentů Abrhámova života:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz