Zahraničí

Peskov konečně řekl, jak je to s Putinovým zdravím. Platí opatření

Peskov konečně řekl, jak je to s Putinovým zdravím. Platí opatření
Mluvčí Kremlu Peskov a ruský prezident Putin Zdroj: Profimedia

Kreml zatím nezruší mimořádná opatření k ochraně zdraví prezidenta Vladimira Putina před covidem-19. Ruské státní agentuře TASS to ve středu řekl jeho mluvčí Dmitrij Peskov. Podle něj se dělá všechno pro to, aby byl Putin v pořádku. Několik týdnů se přitom spekuluje, že je těžce nemocný a má mít za sebou chirurgický zákrok.

Není tajemstvím, že se Putin obává covidu jako čert kříže. Při setkáních se světovými státníky používá jako ochranu pro dva abnormálně dlouhý stůl, se svými ministry jedná zpravidla přes videokonference.

"Pokud jde o prezidenta, stejně jako dřív platí zvláštní pravidla. Dělá se všechno, co je k ochraně prezidentova zdraví nezbytné," řekl mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov agentuře TASS. Podle svých slov netuší, kdy Putin dostane čtvrtou dávku očkování.

Nemá ani informace o tom, jak často lékaři měří míru Putinových protilátek proti onemocnění, které přes dva roky sužuje celý svět. "Opatření ohledně hlavy státu zůstávají, ale situace teď zároveň není tak horká. To umožňuje, že nemusíme tato data neustále kontrolovat," pokračoval Peskov.

Související obsah

První dávku ruské vakcíny Sputnik V dostal Putin 23. března 2021, druhou hned 14. dubna. Přeočkovat se nechal 21. listopadu a den nato na sobě nechal otestovat novou vakcínu v podobě spreje do nosu. Neměl po ní žádné potíže. "Jen jsem 15 minut počkal a šel. O dva dny později už jsem šel ráno sportovat," svěřil ruský prezident.

Peskovova slova o Putinově zdraví budí ve světle spekulací o vážné chorobě pozornost. Šéf Kremlu údajně bojuje s rakovinou a měl podstoupit obtížnou operaci břicha, tvrdí účet Generál SVR na sociální síti Telegram s odvoláním na zdroje z prezidentova okolí. Putin prý zápolí i s vedlejšími účinky chemoterapií, píše portál Mirror.

Za Putina má údajně vládnout dvojník:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz