Krimi

V Praze našli mrtvé dítě v igelitovém pytli. Jeho matku už policie dohledala

Pražští kriminalisté prověřují nález mrtvého novorozeného miminka v Husových sadech v Praze 5. Tělo dítěte bylo v igelitovém pytli. Matku dítěte už policie našla.

O děsivé události informovali policisté na twitteru ve středu večer. "Kriminalisté aktuálně prověřují nález mrtvého novorozence v igelitovém pytli v Husových sadech v Praze 5," uvedli před 21. hodinou. Pytel s tělíčkem měl ležet v lese v ulici Na Popelce.

Kriminalisté ve čtvrtek ráno oznámili, že našli matku dítěte. "Nyní budeme mimo jiné zjišťovat okolnosti, za kterých novorozený chlapec zemřel. To bude muset objasnit nařízená soudní pitva," sdělila policie ve čtvrtek ráno. "Případem se zabývají kriminalisté z oddělení vražd," dodala.

Související obsah

"Mohu potvrdit, že za pražskou záchrannou službu je na místě koroner. To je vše, co k tomu zatím mohu říct," řekla redakci TN.cz mluvčí záchranářů hlavního města Jana Poštová.

Je to přitom jenom pár dní od chvíle, kdy kriminalisté oznámili, že vyšetřují vraždu novorozence v Kroměříži. Tělo dítěte se ale nepodařilo nalézt, ačkoliv policie prohledala okolí domu, popelnice i kanalizaci. Podezřelými jsou matka dítěte a její přítel, které policie zadržela, o den později ale opět propustila. "Právní kvalifikace se ale nezměnila, případ stále prověřujeme jako vraždu," uvedla mluvčí policie Zlínského kraje Simona Kyšnerová.

Policie zveřejnila na sociálních sítích záběry z místa, kde bylo nalezeno miminko v pytli:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz