Počasí

Teploty klesnou a bude pršet, do Česka se přiženou i bouřky. PŘEDPOVĚĎ

Tropických 30 stupňů Celsia si Česko užije ještě ve čtvrtek a v pátek, potom se ochladí. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). O víkendu počítejte s deštěm a občasnými bouřkami. Teploty opět porostou během příštího týdne.

"Tlaková výše se přesune ze Slovenska nad Balkán a po její zadní straně k nám začne proudit teplý vzduch od jihozápadu. Jeho příliv ukončí studená fronta od západu, která začne v pátek ovlivňovat počasí u nás," uvedli meteorologové.

Ve čtvrtek bude jasno nebo skoro jasno, odpoledne na západě polojasno až oblačno. Teploty se v Čechách vyšplhají na 24 až 28 stupňů, ve zbytku republiky se budou pohybovat mezi 21 až 25 stupni. Na horách v 1 000 metrech počítejte jen s 16 stupni. Od 25 do 30 stupňů bude v pátek, většinou bude polojasno, ojediněle se vyskytnou přeháňky. Večer místy přeháňky nebo bouřky, někde mohou být i silné.

Sobota přinese ochlazení, přes den bude 20 až 24 stupňů. Na jihu Moravy ale může být až 26 stupňů. "Kolem tlakové výše nad západní Evropou k nám bude proudit chladnější vzduch od severozápadu," vysvětlil ČHMÚ. Bude oblačno až polojasno, místy bude pršet a ojediněle se vyskytnou bouřky.

Související obsah

V neděli bude většinou polojasno, přes den se přechodně zvětší oblačnost. Ojediněle se objeví přeháňky. Teploty dosáhnou 19 až 23 stupňů.

Ani v pondělí se ještě nevrátí letní tropy, bude 20 až 24 stupňů. Teploty budou opět růst od úterý, a to až na 27 stupňů. "Uprostřed příštího týdne přejde přes střední Evropu frontální systém. Za ním počasí u nás ovlivní další tlaková výše přesouvající se k východu," uzavřeli meteorologové.

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Michal Borovský, cej, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz