Zahraničí

Odhalili Putinovo temné tajemství. Týká se jeho dcer a vnoučat

Odhalili Putinovo temné tajemství. Týká se jeho dcer a vnoučat
Ruský prezident Vladimir Putin Zdroj: Profimedia

Se svými vnoučaty se vídá jen sporadicky, na svoje dcery Marii Voroncovovou a Jekatěrinu Tichonovovou je velmi hrdý. A to je všechno, co o své rodině ruský prezident Vladimir Putin kdy řekl. Za jeho nevídanou ostražitostí ohledně soukromí má stát temný důvod.

Životy dvou dospělých dcer, které Vladimir Putin oficiálně přiznal, patří v Kremlu k nejpřísněji střeženým tajemstvím. Starší Maria je úspěšnou pediatričkou, mladší Jekatěrina se živí jako vědkyně a bývala akrobatkou. A vnoučata ruského prezidenta jsou snad ještě mnohem větší záhadou. 

Jak upozornil portál Mirror, příčinou až chorobného tajení čehokoliv o rodině má být Putinův strach ze ztráty moci. "Nechce být zranitelný. Kdokoliv, kdo by toho věděl hodně o jeho příbuzných, by mu mohl ublížit," míní bývalý americký diplomat Howard Stoffer.

Putin o dcerách veřejně mluvil naposledy v roce 2015. "Žijí v Rusku a výhradně v Rusku také studovaly. Jsem na ně hrdý. Mluví plynně třemi cizími jazyky," řekl o nich. Není to ale pravda, Vroncovová dlouho pobývala v Nizozemsku, kde se také provdala za tamějšího podnikatele. Tichonovová zase v německém Mnichově.

Související obsah

​O dva roky později šéf Kremlu poprvé zmínil vnoučata. "Jedno z nich už chodí do školky. Ale pochopte, prosím, že nechci, aby vyrůstala jako nějaké královské princezny. Chci pro ně normální dětství," prohlásil tehdy.

Ruský prezident byl od 80. let ženatý s Ludmilou Putinovou, v roce 2014 se rozvedli. Teď má žít s gymnastkou Alinou Kabajevovou. Často se spekuluje, že s ní má děti, píše list Page Six. A další měl zplodit s nespočtem milenek, o které prý neměl nouzi ani za studené války. Tehdy působil jako agent KGB ve východním Německu.

Putin údajně zvláštně páchne a má problémy s covidem:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz