Domácí

Česko ztratilo oblíbenou herečku. Hvězdu z ní udělalo zranění kolegyně

Česko ztratilo oblíbenou herečku. Hvězdu z ní udělalo zranění kolegyně
Oblíbená herečka Hana Bauerová Zdroj: Se svolením Ondřeje Kepky

Zemřela oblíbená herečka Hana Bauerová. O jejím skonu informovala na svém facebookovém profilu Herecká asociace. Bauerová za život ztvárnila 160 rolí. Svou kariéru nejvíce spojila s Jihočeským divadlem. Bylo jí 91 let.

Smutná zpráva zasáhla Česko. V 91 letech zemřela oblíbená herečka Hana Bauerová, informovala o tom Herecká asociace. Bauerová za svůj život hrála v téměř 160 rolích. V roce 2020 získala spolu s nedávno zesnulým Josefem Abrhámem cenu Thálie za celoživotní mistrovství v činohře.

Zprávu o hereččině skonu potvrdilo i Jihočeské divadlo. "V tuhle chvíli k tomu nelze dodat nic jiného než to, že nás to mrzí a je nám to líto. Zanechala tu nesmazatelnou stopu," řekla mluvčí Jihočeského divadla Jana Mazurová.

Související obsah

​Už jako malá hrála dětské role v Národním divadle. Svůj život poté spojila převážně s Jihočeským divadlem, kde působila 70 let. Bauerová si vyzkoušela i televizní role, například v seriálu Dobrodružství kriminalistiky v epizodě Krev. Do role selky byla původně obsazená jiná herečka, ale zlomila si nohu. Nahradila ji tedy právě Hana Bauerová.

Ta si mimo jiné zahrála i ve dvou dílech seriálu Největší z Pierotů a filmech Vstanou noví bojovníci, Srpnová neděle a Miluška a její zvířátka. Proslula však hlavně díky divadelním rolím. Zahrála si například hejtmanku v Gogolově Revizorovi.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz