Domácí

Člen Luneticu srazil chodce, ten zemřel. Je to hrdina, brání zpěváka jeho žena

Člen Luneticu srazil chodce, ten zemřel. Je to hrdina, brání zpěváka jeho žena
Václav Jelínek z kapely Lunetic Zdroj: Profimedia

Hudebník ze slavné kapely Lunetic Václav Jelínek byl u smrtelné nehody. Když se vracel z koncertu, na dálnici srazil chodce, který následně zemřel. Jelínek měl podle policie nadýchat do 0,4 promile a přijít o řidičák. Jeho manželka, která byla na místě také, tvrdí, že nehodě nešlo zabránit. Její muž se prý navíc zachoval jako hrdina. Sraženému muži spěchal na pomoc a na dálnici tak riskoval vlastní život.

Nehoda se stala v sobotu večer na dálnici D10 u Mladé Boleslavi. Jelínek se měl se svou ženou Marcelou zrovna vracet z koncertu Leoše Mareše, když mu do cesty vběhl 45letý muž. Srážce podle Marcely zabránit nešlo. "Byl to nějaký černě oblečený muž UK původu, který skočil Vaškovi přímo pod kola. Vůbec nebyl vidět," popsala nehodu Jelínkova spolujezdkyně.

"Byl to okamžik a Vašek duchapřítomně strhnul volant, jinak kdybychom ho nabrali přímo, vlítnul by třeba do kabiny a to by mohl být náš konec," dodala. Její vyjádření zveřejnil manažer kapely Zdeněk Obhlídal na facebookové stránce Lunetic - comeback.

"Samozřejmě je Vašek z této situace zdrcený a chrání soukromí jak své, tak i celé rodiny," uvedl Obhlídal. Jelínek podle slov manželky zachoval chladnou hlavu a po nárazu zastavil a běžel zpět na místo nehody. Ze silnice ho prý vytáhl úplně sám a až do příjezdu záchranářů ho oživoval.

"Jinak všichni přihlíželi a neudělali nic. Jen Vašek se staral, odtáhl zraněného na okraj silnice, i když riskoval život mezi projíždějícími auty. Pro mě to je hrdinský čin a myslím, že málokdo by se takto zachoval," vyjádřila se Marcela. Zraněný muž i přes tuto pomoc zemřel.

Související obsah

​Podle policie přecházel dálnici a v levém jízdním pruhu ho nejprve srazilo jedno auto, v pravém jízdním pruhu ho pak přejel další automobil. "U řidičky byl výsledek negativní. U řidiče jsme při opakovaných dechových zkouškách naměřili hodnoty do 0,4 promile. Řidiči jsme na místě odebrali řidičský průkaz," řekla po nehodě pro CNN Prima News policejní mluvčí Vlasta Suchánková.

Hladina alkoholu v krvi 0,4 promile odpovídá vypití jednoho velkého piva nebo dvou decilitrů vína. Policie se nehodou dál zabývá.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz