Zahraničí

Putin prý potřebuje být neustále v péči lékařů. Kreml to uvrhlo do chaosu

Putin prý potřebuje být neustále v péči lékařů. Kreml to uvrhlo do chaosu
Ruský prezident Vladimir Putin Zdroj: Profimedia

Ruský prezident Vladimir Putin musí být kvůli záhadné nemoci neustále v péči lékařů. V Kremlu kvůli tomu nastal zmatek a chaos. Tvrdí to bývalý zpravodajský důstojník britské tajné služby MI6 Christopher Steele.

"Neustále ho všude doprovází tým lékařů," řekl o Putinovi britské stanici LBC Steele. "Setkání bezpečnostní rady, která údajně trvají celou hodinu, jsou ve skutečnosti rozdělena do několika sekcí," prohlásil.

Podle bývalého tajného agenta je ruský prezident očividně vážně nemocný. "Jestli je to smrtelné či neléčitelné, není jasné. Nemůžeme si být úplně jistí," uvedl.

Už nyní jde ale podle něj vidět, jaký vliv má nemoc na ruskou vládu. "V Kremlu je stále větší zmatek, dá se říct i chaos, protože od Putina, který je vážně nemocný, nepřichází žádné politické vedení a z vojenského hlediska struktura velení a podobné věci nefungují, jak mají," sdělil.

Související obsah

Putin je teď podle Steela v pasti. Nemůže ukončit válku na Ukrajině, protože chce upevnit svůj odkaz. Zároveň se před ostatními ruskými politiky obává ukázat jakoukoli slabost. "Kreml je tak trošku jako bazén plný žraloků. Všichni okolo něj plavou, a pokud ucítí ve vodě krev, začnou bojovat," myslí si.

Údajně se tak mluví o tom, kdo by mohl Putina vystřídat. "Říká se, že jestli Putina nahradí, bude to někdo, kdo je ještě tvrdší než on," upozornil ale. 

Související obsah

Steele provozuje investigativní společnost Orbis Business Intelligence. Dříve například zveřejnil dokument, ve kterém napsal, že Putin podporoval bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa. Tvrdil například, že Rusové na Trumpa shromáždili kompromitující materiály. To se ale nikdy nedokázalo. 

O Putinově zdraví se v posledních týdnech hodně spekuluje. Objevila se například zpráva, že Putinova rozhodnutí ovlivňuje jeho údajné onemocnění rakovinou. Podle deníku Daily Mirror měl Putin vyhlásit invazi na Ukrajinu kvůli kognitivní poruše související s chemoterapiemi. Podle dalších odborníků trpí Parkinsonovou chorobou.

​Reportáž o Putinově zdraví z Televizních novin:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz