Krimi

Pitva prokázala nejhorší scénář. Matku nalezeného miminka obvinili z vraždy

Chlapeček nalezený tento týden v igelitovém pytli v pražských Husových sadech se narodil živý. Prokázala to pitva, na základě které kriminalisté obvinili matku novorozence z vraždy. Žena se k činu přiznala.

Pražští kriminalisté od středy vyšetřují nález mrtvého novorozence v Husových sadech v Praze 5. Tělo chlapečka našli v igelitovém pytli, který měl zůstat pohozený v lese.

Matku dítěte už strážci zákona vypátrali. "Kriminalisté již dohledali ženu, která měla dítě porodit. Nyní budeme mimo jiné zjišťovat okolnosti, za kterých novorozený chlapec zemřel. To bude muset objasnit nařízená soudní pitva," oznámili ve čtvrtek.

Související obsah

Vyšetřovatelé prověřovali i možnost, ​že dítě zemřelo při příchodu na svět a matka se pouze zbavila těla chlapce. Tuto variantu však patolog vyloučil. Ze závěrů vyšetřovatelů vyplývá, že dítě někdo sprovodil ze světa. A hlavní podezřelou policisté mají – matku novorozence.

"Pitva prokázala, že se chlapeček narodil živý. Kriminalisté zmiňovanou ženu obvinili z trestného činu vražda a dnes podají podnět na její vzetí do vazby. Obviněná se k činu přiznala," sdělili v pátek.

Nejde o jediný případ smrti miminka, který kriminalisté aktuálně prověřují. V první polovině května oznámili, že vyšetřují také vraždu novorozence v Kroměříži. Tělo dítěte se ale nepodařilo nalézt, ačkoliv policie prohledala okolí domu, popelnice i kanalizaci. Podezřelými jsou matka dítěte a její přítel, které policie zadržela, o den později ale opět propustila. "Právní kvalifikace se ale nezměnila, případ stále prověřujeme jako vraždu," uvedla mluvčí policie Zlínského kraje Simona Kyšnerová.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz