Zahraničí

Rusové poprvé použili slovo válka. Řekli důvod, proč na Ukrajině prohrávají

Rusové poprvé použili slovo válka. Řekli důvod, proč na Ukrajině prohrávají
Ilustrační foto Zdroj: TV Nova

Rusové si uvědomují, že invaze na Ukrajinu neprobíhá tak, jak si Vladimir Putin představoval. Důvodem má být podle vlivného senátora France Klinceviče to, že ukrajinští vojáci přemýšlejí stejně a prošli totožným výcvikem. Bez okolků navíc použil slovo válka, Kreml přitom konflikt oficiálně nazývá "speciální vojenskou operací".

Naše pozice teď není ideální, přiznal ve vysílání ruské státní televize První kanál senátor Franc Klincevič z Putinovy strany Jednotné Rusko. "Speciální vojenská operace, kterou zahájilo Rusko, probíhá, řekněme, s určitými těžkostmi," uvedl.

"Nechci za žádných okolností nikoho urazit. Bojem ve válce jsem sám strávil sedm let. Ale tahle válka, a doufám, že se moji soudruzi vojáci neurazí, je jiná než válka v Afghánistánu nebo na Kavkaze," pokračoval.

Důvod je podle něj zřejmý. Vojáci na obou stranách jsou prý úplně stejní. "Protože bojujeme s jednou z nejsilnějších a nejlépe vycvičených armád. Bojujeme proti ruským vojákům a důstojníkům s úplně stejnou mentalitou, jako je ta naše," uzavřel Klincevič.

Související obsah

Jeho postoj je přitom v rozporu s kremelskou propagandou. Putin trvá na tom, že ruská armáda "denacifikuje" Ukrajinu přesně tak, jak naplánoval. Mnozí experti se však domnívají, že ruský prezident lže sám sobě. A až bude nejhůř, mohl by sáhnout po jaderných zbraních, upozornil portál Mirror.

Minulý týden řekl ve státní televizi Rossija 1 svůj skutečný názor i plukovník ve výslužbě Michail Chodarenok. Ten řekl, že ukrajinská armáda není v rozkladu, jak tvrdí Kreml, a když jí pomůže Západ, ruská vojska na ni nebudou stačit. O dva dny později se ale ve vysílání objevil znovu a už hlásal, že Ukrajinci nemají proti Rusům žádnou šanci.

Putin má kvůli údajné nemoci zvláštně zapáchat:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz