Domácí

V budějovickém babyboxu někdo odložil chlapce. Dostal jméno na počest soudce

V budějovickém babyboxu někdo odložil chlapce. Dostal jméno na počest soudce
Babybox, ilustrační snímek Zdroj: Profimedia

Druhou šanci na život dostal v Českých Budějovicích chlapeček, kterého někdo odložil do babyboxu v tamní nemocnici. Novorozence nalezli lékaři v neděli večer. Zdravý chlapec je sedmým letošním dítětem, které bylo odloženo do babyboxu.

Právě narozeného chlapce našli v babyboxu lékaři z nemocnice v Českých Budějovicích. Někdo jej tam odložil v neděli 22. května v deset hodin večer. Lékaři ho objevili zabaleného jen v bílém ručníku.

Nalezený klučík dostal jméno Jaromír a také mu byl věnován novorozenecký dukát. Zakladatel sítě babyboxů Ludvík Hess nalezence pojmenoval podle soudce Ústavního soudu Jaromíra Jirsy. "Děťátka pojmenovávám podle přátel a mecenášů. Soudce Jirsa o jménech chystá elaborát. Pojmenoval jsem tedy budějovického klučíka na počest ústavního soudce," uvedl Hess.

Související obsah

Zachráněný Jaromír je letošním sedmým děťátkem, které bylo odloženo do babyboxu. Dohromady je od uvedení babyboxů v Česku 238. dítětem, které toto zařízení zachránilo. V Budějovicích je celkově pátým miminkem a druhým chlapcem.

Podívejte se na příběh Tobiáše z Písku. Do babyboxu ho odložili dvakrát:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz