Domácí

VÝSTRAHA: Část Česka zasáhnou bouřky! Hrozí vydatné deště. MAPA

Část Česka zasáhnou v úterý silné bouřky. Ty mají následně přejít v intenzivní déšť, před kterým vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) výstrahu. Napršet může místy až kolem 60 milimetrů vody.

Výstraha platí od úterního poledne do středečních šesti hodin ráno pro část Jihočeského (Dačice), Pardubického kraje (Česká Třebová, Králíky, Lanškroun, Litomyšl, Moravská Třebová, Polička, Svitavy, Ústí nad Orlicí, Žamberk), Vysočiny (Bystřice nad Pernštejnem, Jihlava, Moravské Budějovice, Náměšť nad Oslavou, Nové Město na Moravě, Telč, Třebíč, Velké Meziříčí, Žďár nad Sázavou), Jihomoravského (Blansko, Boskovice, Ivančice, Kuřim, Moravský Krumlov, Rosice, Tišnov, Znojmo), Olomouckého (Jeseník, Konice, Litovel, Mohelnice, Šternberk, Šumperk, Uničov, Zábřeh) a Moravskoslezského kraje (Bruntál, Krnov, Rýmařov).

"V úterý v odpoledních hodinách očekáváme bouřky, postupující opakovaně přes stejná místa. Během večera přejde bouřková činnost v intenzivní déšť. V kombinaci bouřek a deště může napršet kolem 40 mm, lokálně kolem 60 mm. Ve druhé polovině noci na středu budou srážky slábnout," informovali meteorologové.

Výstraha:

Výstraha před deštěm Zdroj: ČHMÚ

Experti varují před sníženou viditelností na silnicích a rizikem aquaplaningu. Řidiči by měli snížit rychlost a jet velmi opatrně. Je potřeba nevstupovat a nevjíždět do proudící vody a zatopených míst.

Předpověď počasí

"Přes střední Evropu bude postupovat brázda nízkého tlaku vzduchu a po její přední straně k nám bude přechodně proudit teplejší vzduch od jihu. V brázdě k nám postoupí od západu studená fronta, která se bude během úterý a středy nad naším územím vlnit a jen zvolna bude postupovat dále k východu. V pátek přes naše území přejde další studená fronta a za ní k nám začne proudit studený vzduch od severu," informoval na webu Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

pondělí bude přes den polojasno až oblačno, večer bude na západě a jihozápadě i zataženo a místy se objeví přeháňky a ojediněle i bouřky. Noční teploty se budou pohybovat mezi 6 a 10 °C, přes den teploměry naměří až 26 °C.

Související obsah

Úterý bude ve znamení zatažené až oblačné oblohy. Na většině území bude pršet a počítat musíme také s bouřkami. V noci teploty klesnou na 11 °C, během dne bude 24 °C.

Ve středu bude rovněž zataženo až oblačno. A ani v polovině pracovního týdne neodložíme deštníky. Noční teploty se budou pohybovat mezi 10 a 14 °C. Přes den musíme počítat s trochu nižšími teplotami než u předchozích dnů. Naměříme maximálně 20 °C.

Ve čtvrtek předpovídají meteorologové polojasno až oblačno. Večer bude postupně oblačnosti ubývat. V noci teploty klesnou na 8 °C, během dne se dočkáme maximálně 23 °C.

Závěr pracovního týdne bude zpočátku jasný až polojasný, postupně bude oblačno až zataženo a místy se objeví i déšť. Noční teploty v pátek spadnou na 8 °C, přes den se teploty vyšplhají maximálně na 21 °C.

Následující dny budou většinou oblačné s přeháňkami a deštěm. Nejnižší noční teploty budou mezi 8 až 3 °C. Během dne navíc teploty nepřekročí 20 °C, bude maximálně 19 °C.

Podívejte se, jaké počasí nás čeká:

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz