Experti na cestách

Aktivní dovolená je čím dál populárnější. Nejlepší destinace, kam na ni vyrazit

Aktivní dovolená se dá trávit různě. Od běhání přes cyklistiku až například po potápění. Kam za těmito sporty vyrazit, poradili provozní ředitel cestovní kanceláře Blue Style Ondřej Rušikvas a paralympijský vítěz v cyklistice Jiří Ježek.

Po útlumu pandemie covidu-19 je aktivní trávení dovolené stále oblíbenější. Resorty kromě odpočinku u pláže nabízejí různé sportovní vyžití. V řadě populárních destinací si můžete vyzkoušet nejenom tradiční sporty, ale i ty adrenalinové.

Provozní ředitel CK Blue Style Ondřej Rušikvas doporučuje zaplatit si připojištění. Optimální je podle něj domluvit se na provozování sportovních aktivit ještě před cestou s cestovní kanceláří, která vám dokáže různé zážitky připravit nebo s nimi pomoct.

Související obsah

​Pro dovolenou na kole je ideální španělský ostrov Mallorca. Ta je vhodná hlavně na silniční cyklistiku. "Člověk asi neudělá chybu v žádné středozemní destinaci. Ať to je Řecko, Chorvatsko, Itálie nebo jih Francie. Mallorca z hlediska infrastruktury a připravenosti hotelů žije cyklistikou. Hlavně v zimních měsících. Člověk tam může přiletět jen s cyklistickými botami a všechno mu tam poskytnou," řekl několikanásobný paralympijský vítěz a mistr světa v cyklistice Jiří Ježek.

Kromě klasických cyklistických destinací se dá dobře jezdit na kole i v těch místech, která jsou uzpůsobená pro golf, tedy v částech Španělska a Turecka. Překvapí i Egypt, kde je možné si v určitých hotelech vyzkoušet vnitřní cyklistiku.

Související obsah

​"Já jsem seděl na kole v Egyptě každý den, ačkoliv jsem seděl vevnitř. A bylo to příjemné. Pod dohledem profesionála, který vám je schopen koordinovat různé věci. Jak jedete rychle a jestli vůbec jedete rychle," doplnil Rušikvas.

Řada míst v posledních letech vzkvétá především díky adrenalinovým sportům. "Jedním z nich je Turecko. Kousek od turecké riviéry je pohoří Turan, kde se dá provozovat canyoning a rafting. V rámci toho se lze zchladit v křišťálových vodopádech. Ceny těch služeb jsou v řádech desítek eur. Samozřejmě je cestovní kancelář schopná koordinovat takové výlety," dodal Ondřej Rušikvas.

Za vodními sporty doporučují experti vyrazit do Egypta, kde se dá šnorchlovat a potápět. Za surfingem a kitingem zase můžete na Kapverdské ostrovy. Surfovat se dá i v Evropě, a to například na Rhodosu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz