Zahraničí

Ve filmu provokoval, teď je šéfem policie na ostrově, kde se Čelisti točily

Ve filmu provokoval, teď je šéfem policie na ostrově, kde se Čelisti točily
Nový šéf policie na ostrově bude mít dozajista klidnější službu než filmový policejní náčelník Brody. Zdroj: Profimedia.cz

Dětský herec z filmu Čelisti, v němž způsobil paniku mezi koupajícími turisty s falešnou žraločí ploutví, se stává policejním šéfem na ostrově, kde se kultovní snímek natáčel.

Šestapadesátiletý seržant Jonathan Searle bude od června novým policejním náčelníkem plážového městečka Oak Bluffs na ostrově Martha´s Vineyard v americkém státě Massachusetts. Místo se proslavilo jako fiktivní ostrov Amity v kultovním snímku Čelisti režiséra Stevena Spielberga z roku 1975, informuje agentura AP.

Rodák Searle v něm stejně jako mnoho místních hrál, sice malou, ale výraznou roli. Společně s bratrem představovali dvojici chlapců, kteří v žertu plavou s falešnou žraločí ploutví a způsobí paniku mezi koupajícími se turisty. Jonathan pak policistům s namířenými puškami ukazuje na bratra, že to byl jeho nápad. Chvíli poté filmový žralok skutečně udeří.

"Jsem jednoznačně nadšený a je mi ctí a pokorou, že mi byla tato pozice nabídnuta," řekl Searle místnímu deníku Vineyard Gazette poté, co vyhrál výběrové řízení. Stal se tak v reálu nástupcem filmového náčelníka Brodyho, který s velkým bílým žralokem bojoval.

Jonathan Searle po úspěchu Čelistí nezamířil do Hollywoodu, ale zůstal na ostrově. Jedenáct let po natáčení se stal policistou a šel tak ve šlépějích svého otce, svého času policejního náčelníka v nedalekém Edgartownu.

Výskyt velkým bílých žraloků není ve zdejších vodách až tak neobvyklý. Spíše než s nimi bude mít nový policejní náčelník práci s mnoha akcemi a festivaly, které se každoročně na ostrově v souvislosti s filmem Čelisti konají.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz