Domácí

Rodina Abrháma rozhodla o termínu rozloučení. Řeší, jak to bude s fanoušky

Rodina Abrháma rozhodla o termínu rozloučení. Řeší, jak to bude s fanoušky
Josef Abrhám na pohřbu Šafránkové ve Šlapanicích | Zdroj: Martin Hykl/CNC/Profimedia

Poslední rozloučení s Josefem Abrhámem se odehraje nečekaně pozdě. Pozůstalí se domluvili s kostelem sv. Anežky na pražském Spořilově na pondělí 6. června. Ve stejné farnosti před rokem proběhlo i sbohem hercově manželce Libušce Šafránkové.

"Zatím jsme s rodinou domluvení na termínu pondělí 6. června. O žádných dalších detailech se doposud nerozhodlo," řekl TN.cz šéf duchovní správy kostela sv. Anežky Pavel Černý.

Nejasné zatím zůstává, zda se posledního rozloučení budou moct zúčastnit i fanoušci herecké legendy. Loňský obřad Šafránkové se vysílal na velkoplošných obrazovkách před kostelem. "Pokud se o tom mluvilo, tak to vypadá, že by neměly být. Mělo by to být komornější," dodal Černý s tím, že definitivní verdikt padne v příštích dnech.

Související obsah

Na rozloučení se tak možná nedostanou ani všichni Abrhámovi kolegové, ale skutečně jen ti nejbližší. Řeč určitě pronese herec Jan Kačer, který patří k největším rodinným přátelům.

Josef Abrhám zemřel 16. května. Trápily ho dlouhodobé zdravotní problémy, údajně podlehl zápalu plic. Odešel 11 měsíců po své milované Libušce.

Abrhám a jeho nesmrtelné role. Od číšníka po charismatické lupiče:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz