Domácí

Záchod mimo byt nebo podkrovní 1 + kk. I za netypické byty dáte rekordní sumy

Záchod mimo byt nebo podkrovní 1 + kk. I za netypické byty dáte rekordní sumy
Ilustrační foto Zdroj: Getty Images

Ceny nemovitostí v Česku jsou na historickém maximu. Za vysoké sumy se nyní prodávají také byty, u kterých by tak přemrštěnou částku čekal málokdo. Ani v dnešní době se totiž záchod nemusí nacházet v samotném bytě.

Pořídit si vlastní bydlení není vůbec snadné. Ceny nemovitostí jsou pořádně našponované a stále jdou nahoru. A výjimkou nejsou ani netypické byty. Nad částkami, za které se prodávají, mnohdy člověku zůstává rozum stát.

Redakce TN.cz se zaměřila na tyto byty o velikosti 1 + kk, které nabízí realitní kanceláře napříč celou republikou. A v údivu zůstali i samotní reportéři. Podívejte se, co lze za nemalé peníze pořídit.

Související obsah

Praha dominuje

Opravdu širokou nabídku netypických bytů o velikosti 1 + kk za astronomické ceny najdeme v hlavním městě. Jeden takový se nachází na náměstí Antonína Pecáka v Praze 4. Za částku 2 830 000 korun je k dispozici uzoučký byt o ploše 20 metrů čtverečních. Díky speciálnímu patru se vám tam naštěstí vejde také postel.

Smůlu už mají lidé, kteří nemají rádi příliš světla. V nabídce byl totiž zrekonstruovaný byt v suterénu domu na pražském Žižkově.

Jednalo se o velmi atypické prostory s malými okny, v jedné části nabízeného bytu jsou navíc ohromné sloupy, které se tyčí až do stropu. Byt se prodal za 3 290 000 korun.

Specialitou hlavního města jsou podkrovní byty. Pokud byste si chtěli takový pořídit například na Vinohradech, museli byste sáhnout hluboko do kapsy. Cena za podkrovní 1 + kk o ploše 30 metrů čtverečních v Římské ulici je přes čtyři miliony korun.

Téměř 5 000 000 korun byste si pak museli připravit na koupi podkrovního bytu o rozloze 34 metrů čtverečních v pražských Košířích. Právě tato destinace je podle zprostředkovatelské firmy nejžádanější lokalitou. Bytu dominují velká panoramatická okna.

Další byt 1 + kk je v nabídce na pražském Smíchově. Částí bytu ale vedou trámy. Jeden je například potřeba překročit, pokud byste chtěli do prostoru, který je určený pravděpodobně pro kuchyni. Majitel za byt o rozloze 31 metrů čtverečních požaduje 3,5 milionu korun.

Podkrovní byt

Zčásti podkrovní 1 + kk o rozloze 26 metrů čtverečních je k dispozici také v Přešticích na Plzeňsku. Byt se nachází ve třetím patře cihlového domu bez výtahu. Majitel částečně vybavenou nemovitost prodává za 2 100 000 korun.

Záchod na chodbě

V obci Slabce na Rakovnicku nabízí majitel garsonku za 1 228 000 korun. Byt je po kompletní rekonstrukci a nachází se v prvním nadzemním patře bývalého hostince, který je přestavěný na bytový dům.

V bytě je nová kuchyňská linka, vedle které se nachází sprchovací kout. Záchod má byt sice vlastní, ale uvnitř byste ho hledali marně. Je totiž přístupný z chodby.

Zájem o nemovitosti upadá

Od začátku roku se však snížil počet zájemců o koupi nemovitostí. "Vychází to z šoku z války i růstu úrokových sazeb. Lidé chodí na prohlídky daleko méně. Teprve až nyní se to začíná vracet do starých kolejí. Oslovují mě také hodně ukrajinští občané, kteří v Česku žijí už delší dobu," řekl TN.cz realitní makléř Michal Kriška.

Podle odborníků jsou ceny nemovitostí v Česku na historickém maximu. Za uplynulých 10 let se dokonce zdvojnásobily.

Související obsah

"Letos porostou ceny nemovitostí v řádu jednotek procent. Důvodem jsou již velmi vysoké ceny nemovitostí a také skokově rostoucí úrokové sazby úvěrů na bydlení. Aktuálně se již sazby dostaly nad pětiprocentní hranici. Od dubna musí navíc zájemci o hypotéku splňovat přísnější podmínky pro získávání úvěru na bydlení," uvedla hypoteční specialistka Veronika Hegrová.

Realitní kanceláře hlásí skokový úbytek zájemců. Více se dozvíte v následující reportáži:

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz