Zajímavosti

Jeho hlas zná každý, teď se odhalil. Pohled do soukromí slavného dabéra

Nejžádanější český dabér Filip Švarc, který propůjčil svůj hlas hercům jako Ashton Kutcher, Colin Farrell či Chris Rock, se svěřil, jak to má doma i v práci. Prozradil, kdy má největší trému.

Obličej dabéra Filipa Švarce si mnozí nevybaví, jeho hlas však slýchají v každé SuperStar nebo například v animovaném filmu Madagaskar. Ostřílený dabér se svěřil, že při uvádění SuperStar bývá někdy nervózní.

"Sedím tam živě v ateliéru, zavřený v komůrce se sluchátky na uších a s mikrofonem. Jasně, že jsem nervózní, je to živý přenos. Navíc mám takovou svou osobní výzvu. Tohle už byl můj několikátý ročník SuperStar a ještě jsem se nepřeřekl," pochlubil se majitel ikonického hlasu.

Související obsah

Sympaťák s modrýma očima prozradil, že jeho velkou životní vášní je golf. Na golfovém hřišti se dokonce podruhé oženil. "Svatba byla v Kácově, protože to je moje domovské hřiště. Mám to tam nejradši a jsem tam vlastně golfově doma," popsal dabér své oblíbené místo.

"My jsme tam původně svatbu nechtěli. Říkali jsme si, že by nám to tam mohlo zevšednět. Ale když jsem se to ráno probudil a viděl jsem tam dekorace a květiny, tak jsem si řekl, že tohle nezevšední. To byl tak úžasný den," dojal se Filip.

Co se kariéry týče, Švarc si vyzkoušel i moderování Snídaně s Novou. I když se v zásadě žádné nabídce nebrání, v jednom má jasno.

Související obsah

"Netuším, jestli je něco, co bych nešel dělat za žádnou cenu. Pokud se bavíme o standardní kinematografii. Pokud se třeba bavíme o pornu, tak to si myslím, že se už asi ani nedabuje," zažertoval dabér. A prozradil, jak si své zakázky vybírá.

"V podstatě nemám někoho nejradši, ale mám rád kvalitní a dobré herce. Samozřejmě je to velká odpovědnost a je to o to těžší. Ale mám z toho hezký pocit. Myslím si, že spíše než herce mám rád prostě dobré filmy. Když je dobrý film, tak ta práce je příjemnější a zábavnější," uzavřel.

Roman Filip, Ester Kabelová, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz