Zahraničí

Kevin Spacey čelí dalším obviněním. Měl sexuálně napadnout tři muže

Kevin Spacey čelí dalším obviněním. Měl sexuálně napadnout tři muže
Kevin Spacey | Zdroj: Profimedia

Herec Kevin Spacey čelí novým obviněním ze čtyř případů sexuálního napadení. Ve Spojeném království měl takto zaútočit mezi lety 2005 a 2013 na tři muže. Držitele několika Oscarů obvinilo britské státní zastupitelství.

"Britské státní zastupitelství schválilo obvinění 62letého Kevina Spaceyho ze čtyř případů sexuálního napadení tří mužů," uvedla ve čtvrtek vedoucí zvláštního oddělení britského státního zastupitelství pro trestnou činnost Rosemary Ainslieová. Zločinů se měl dopustit mezi lety 2005 a 2013, informovala stanice BBC.

"Spacey byl také obviněn z toho, že nutil osobu k sexu bez jejího souhlasu," sdělila Ainslieová. Obvinění vychází z vyšetřování britské Metropolitní policie. Herec měl totiž zločiny páchat v Londýně, kde vedl divadlo Old Vic. Údajným obětem je momentálně 30 až 40 let. Zatím není jasné, jestli Američana Spaceyho vydají do Velké Británie.

Související obsah

Nejedná se o první obvinění, kterému herec známý z filmů Sedm či Americká krása čelí. V roce 2017 jej ze sexuálního obtěžování nařklo asi 30 mužů. K soudu se však dostal jen jeden případ, který prokuratura v roce 2019 stáhla.

Herce už dříve soud zprostil obvinění (9/2019):

TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz