Zahraničí

Rusko vyslalo do boje vojáky z Krymu. Mají udržet kontrolu na dobytém území

Rusko vyslalo do boje vojáky z Krymu. Mají udržet kontrolu na dobytém území
Ilustrační snímek Zdroj: TV Nova

Rusko vysílá na Ukrajinu posily. Z okupovaného Krymského poloostrova vyjel konvoj, který směřuje do jižních částí Ukrajiny, převážně ve směru Záporoží. Podle odhadů ukrajinských představitelů Rusko také buduje novou obrannou linii. Chce si tím udržet kontrolu nad dobytým územím.

Více než 20 sklápěcích vozů a 20 hasičských vozů tvoří součást velkého konvoje, který Rusko vyslalo z Krymu na jih Ukrajiny. Konvoj doprovází tankový prapor, který se skládá zejména ze strojů typu T-62. Přesun kolony jistí také ruské letectvo, píše portál Ukrinform.

Tato nová kolona se však zatím aktivním bojům vyhýbá. I když se pohybuje na jihu Ukrajiny směrem k Záporoží, veškeré jednotky v oblasti pouze zdálky ostřelovaly ukrajinské pozice. Záporožská oblastní vojenská správa se domnívá, že tento konvoj poslouží k upevnění ruských pozic v regionu.

Související obsah

Rusko totiž buduje třetí obrannou linii, na kterou se bude moci spolehnout v případě úspěšné ukrajinské protiofenzivy. Posily z Krymu mají posloužit právě k tomuto účelu. Konvoj doprovází také několik týmů ženistů, kteří zaminovali okolí Kachovské přehrady v Chersonské oblasti, druhé největší hráze na Ukrajině.

Kontrolu nad okupovaným územím si ale Rusko hodlá podržet i jinými způsoby. "Nepřítel zintenzivnil šíření propagandistických informačních materiálů na okupovaných územích skrze televizní a rozhlasové vysílání," uvedla záporožská vojenská správa.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz