Domácí

PŘEDPOVĚĎ: Připravte se na teplotní šok! Příští týden naměříme až 32 °C

PŘEDPOVĚĎ: Připravte se na teplotní šok! Příští týden naměříme až 32 °C
Ilustrační snímek Zdroj: Getty Images

Zatímco o víkendu teploty nepřekročí 20 °C a objeví se i mrazíky, v příštím týdnu přijdou tropy. Teploměry naměří na konci týdne až 32 °C. Počítat však musíme ojediněle také s přeháňkami a bouřkami.

"V dalších dnech se bude tlaková níže nad severovýchodní Evropou vyplňovat a příliv studeného vzduchu od severu na naše území bude slábnout. V polovině příštího týdne se nad západní Evropou bude prohlubovat brázda nízkého tlaku vzduchu a bude zvolna postupovat k východu. Po její přední straně k nám začne proudit teplý vzduch od jihu," uvedl na webu Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

sobotu bude zpočátku jasno až skoro jasno, postupně bude přibývat oblačnosti. Zejména na horách se mohou objevit přeháňky, a to i ty smíšené. V noci teploty spadnou na 6 °C, přes den se vyšplhají maximálně na 18 °C.

Související obsah

Neděle bude jasná až polojasná, během dne může i zapršet. Noční teploty se budou pohybovat mezi 2 až 6 °C, teploměry během dne naměří maximálně 18 °C.

Začátek pracovního týdne bude ve znamení oblačné, přechodně až polojasné oblohy s přeháňkami. V noci se teploty sníží až na 3 °C, přes den dosáhnou 20 °C.

úterý bude většinou oblačno a během dne musíme počítat s přeháňkami a ojediněle i bouřkami. Nejnižší noční teploty budou od 8 do 4 °C. Teploty přes den konečně překročí 20 °C a naměříme až 24 °C.

Související obsah

Pořádně oteplovat se začne ve středu, kdy během dne bude až 26 °C. Obloha bude polojasná, přechodně oblačná. Meteorologové však varují před přeháňkami i bouřkami. V noci teploty spadnou maximálně na 8 °C.

Následující dny budou polojasné, přes den přechodně i oblačné. Postupně bude přibývat oblačnosti i srážek. Připravit se však musíme na pořádně tropy. Teploměry totiž atakují hranici 32 °C. Také noci už budou teplejší a teploty se budou pohybovat kolem 10 °C.

První nadšenci navštívili koupaliště v Česku už v polovině května. Podívejte se na reportáž:

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz