Domácí

Sedmnáctiletý chlapec naboural dodávku. Jeho kamarád na místě zemřel

Na Pardubicku narazila v noci na sobotu do stromu dodávka, ve které jelo pět nezletilých. Při nehodě na silnici v Kladrubech nad Labem zemřel 15letý chlapec, další dva zraněné museli hasiči z auta vyprostit. Řidiči je 17 let, a nemá tedy řidičské oprávnění.

"Na silnici do Kladrub nad Labem vyjížděli v sobotu 28. května ve 2:34 profesionální hasiči z Přelouče a dobrovolní hasiči ze sousedního Královéhradeckého kraje z Chlumce nad Cidlinou a Zdechovic," informovala v sobotu ráno mluvčí hasičů Vendula Horáková. Do stromu tam totiž narazila dodávka.

"Ve vozidle cestovalo pět osob, všechny byly nezletilé," sdělila policejní mluvčí Markéta Janovská. "Sedmnáctiletý řidič nevlastnil řidičské oprávnění a byl letecky s těžkým zraněním transportován do Fakultní nemocnice v Hradci Králové. Dechová zkouška u něj nemohla být provedena, proto bude proveden odběr biologického materiálu ke zjištění případné přítomnosti alkoholu v krvi," dodala.

Související obsah

Do nemocnice musela záchranka převézt i dva chlapce ve věku 16 a 14 let a jednu dívku (16). Všichni tři jsou těžce zranění. "V případě zemřelého se jednalo o 15letého chlapce," oznámila v neděli odpoledne policejní mluvčí Janovská.

"Dvě osoby jsou těžce zraněné v horní části těla, další dvě v dolní," upřesnil mluvčí záchranářů Aleš Malý. "Na místě zasahovaly čtyři jednotky záchranné služby včetně jedné lékařské. Přivolána byla i helikoptéra z Hradce Králové," dodal.

"Podle informací z nám dostupných databází jsme zjistili, že vozidlo bylo dočasně vyřazeno z provozu a byly na něm umístěny registrační značky z jiného vozidla," upozornila Janovská. "Policisté na místě odhadli škodu na vozidle a na vzrostlých stromech zhruba na 160 tisíc korun. Vozidlo jsme zajistili pro případné další technické zkoumání. Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení," doplnila.

Související obsah

"Pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení se museli hasiči doslova prostříhat přes střechu zdemolované dodávky" uvedla mluvčí hasičů k záchraně lidí, kteří v autě uvízli. "Hasiči dále odstraňovali následky nehody a nasvěcovali místo události pro kriminální policii. Událost ze strany hasičů byla ukončena v 6:32," dodala mluvčí Horáková.

Další nehoda se v sobotu ráno stala v Bohaticích na Českolipsku, čelně se při ní srazila dvě osobní auta. Oba řidiči se vážně zranili. Silnice byla několik hodin uzavřená. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz