Domácí

Politik kritizoval na facebooku obce parkování Ukrajinců. Obyvatelům to vadí

Politik kritizoval na facebooku obce parkování Ukrajinců. Obyvatelům to vadí
Uprchlíci u autobusu Zdroj: TV Nova

Na facebooku městské části Praha-Řepy kritizoval místostarosta Martin Marek (ODS) parkování Ukrajinců. Kvůli podobným excesům podle něj klesá ochota Čechů uprchlíkům pomáhat. Jeho status se ale nelíbí lidem, podle kterých zneužívá sociální sítě obce k nahnání politických bodů. S tím Marek nesouhlasí.

"Všichni to víme, že je parkovacích míst nedostatek, ale trochu mám pocit, že tenhle člověk by takhle stál, i kdyby bylo parkoviště poloprázdné," napsal na facebooku městské části její místostarosta Marek. Komentoval tak fotografie nesprávně zaparkovaných aut s ukrajinskými espézetkami.

"Vzhledem k tomu, že tady bydlím, můžu s čistým svědomím říct, že tohle by nikdo z Řepáků neudělal. A to jsme tady doma," uvedl k uprchlíkům Marek. "Pak ať se nám nikdo nediví, že se ta naše touha pomáhat začíná pomalu vytrácet," dodal.

Velké části obyvatel Řep se ale jeho vyjádření nelíbí. "To je teda celkem hnusná snaha nabrat politické body," namítl například pan Libor. "Proč s parkováním na Řepích jako místostarosta něco neděláte? Problém je to dlouhodobý," zeptal se politika.

"Kdybyste mě znal, tak byste věděl, že já téměř 12 let, kdy jsem ve funkci, konstantně tvrdím, že politika se na vesnici nemá dělat," reagoval na dotaz TN.cz Marek. "Nevím, v čem spatřujete nějaké zneužití oficiálního facebookového účtu," podotkl.

Související obsah

Dalším lidem vadí, že Marek kritizuje Ukrajince za věc, kterou dělá i spousta Čechů. "Přijďte se podívat do Mrkvičkovy ulice. Třeba právě teď. Uvidíte, že takhle stojí každý den/noc desítky aut na prostoru cca 50 krát 50 metrů. A všechny mají českou registračku. No koukal byste, jak to vypadá v Řepích," vzkázal místostarostovi pan Lukáš.

Obyvatelům se nelíbí také to, že tento svůj názor prezentoval Marek na facebooku městské části. "Osobní příspěvek na oficiální stránce? Je toto osobní názor náhodného správce, nebo se jedná o oficiální příspěvek radnice?" zajímá například pana Daniela. 

"Z příspěvku je zcela patrné, že se jedná o vyjádření mých pocitů jako místostarosty, který má v gesci mimo jiné také dopravu," sdělil TN.cz politik. "Je smutné, že všichni za vším hledáte něco, co tam není," doplnil.

Někteří uprchlíci zamířili v Praze do stanového městečka:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz