Komunální volby 2022

Piráti zahájili předvolební kampaň. Nechybělo pivo ani domácí tlačenka

Kampaň do podzimních komunálních voleb v neděli v Praze odstartovali Piráti, hlavními tématy programu je dostupné bydlení, kvalitní vzdělávání nebo energetická soběstačnost. Pozici primátora v metropoli se bude snažit obhájit Zdeněk Hřib. Piráti zároveň zahájili kampaň do podzimních senátních voleb.

S heslem "odvaha dělat, co je správné" odstartovali letošní kampaň Piráti, kteří se pokusí zastavit propad, který pro ně znamenaly loňské volby do Poslanecké sněmovny.

Zahájení pirátské kampaně proběhlo v pražských Riegrových sadech, připomínalo spíš zahradní slavnost. Navzdory dešti nechyběl ani šéf Pirátů Ivan Bartoš, kterého doprovodila jeho žena i se synem.

"Pojďme skutečně po těch potřebách lidí, ta situace s bydlením je dlouhodobě tristní. Určitě je to otázka energetiky, a to té komunitní, Zdeněk Hřib tady hovořil o potřebě solární elektrárny na střechy, řešit centrálně vytápění. Je to dostupnost zdravotní péče. Je to kvalitní vzdělávání, dostupnost toho vzdělávání, i třeba teď středoškolského, protože se očekává nápor silných ročníků," prohlásil Bartoš.

Související obsah

Post primátora v hlavním městě bude znovu obhajovat Zdeněk Hřib. "Bez jakýchkoliv korupčních kauz se pod naším vedením město rekordně rozvíjí," pochválil se.

Zaměřit se v hlavním městě Piráti chtějí třeba na energetickou soběstačnost nebo dostupné nájemní bydlení, které dlouhodobě řeší trojka pražské kandidátky nynější radní pro bydlení Adam Zábranský.

"Chceme, aby Praha zvýšila svou energetickou soběstačnost, protože tím se ušetří peníze v peněženkách Pražanů. Chceme, aby na každé veřejné budově byla solární elektrárna, chceme postavit bioplynku, budeme odpad zpracovávat na plyn, chceme taky využívat teplo z čistírny odpadních vod," pokračoval Hřib.

Související obsah

Trocha deště nevadila ani ministru zahraničí Janu Lipavskému. "Na počasí vůbec nezáleží. Když děláte akci venku, tak jednou svítí sluníčko, jindy vám zaprší, ale za chvíli má přestat, takže to bude dobrý. Chystám se na plzeňské pivo," uvedl optimisticky.

Pivo se točilo do pirátských kelímků, nechybělo ani něco ostřejšího. Jídlo si piráti dovezli ze všech koutů republiky. Nabízely se domácí sirupy, domácí tlačenka i klobáska.

Komunální volby, tedy volby do zastupitelstev obcí, měst a městských obvodů, proběhnou v pátek 23. a v sobotu 24. září 2022 společně s volbami do Senátu.

drz, TN.cz

Komunální volby 2022

Komunální volby, tedy volby do zastupitelstev obcí, měst a městských obvodů, proběhnou v pátek 23. a v sobotu 24. září 2022 společně s volbami do Senátu.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz