Zahraničí

Cyklistku v Liptově napadla medvědice. Ženu zachránil její pes, šelmu zahnal

Cyklistku v Liptově napadla medvědice. Ženu zachránil její pes, šelmu zahnal
Ilustrační fotografie | Zdroj: Profimedia

O velkém štěstí může mluvit mladá cyklistka, která při projíždění lesní cestou za slovenskou obcí Liptovské Kľačany narazila na medvědici se třemi mláďaty. Šelma ženu napadla, pes, kterého s sebou měla, ale neváhal bránit svou majitelku. Medvědici tak zahnal a cyklistka utrpěla jen několik lehčích škrábanců.

Mladá žena z Liptovských Kľačan pod Nízkými Tatrami ve středním Slovensku si v úterý vyrazila na kole na projížďku místní přírodou. Měla přitom velké štěstí, že ji doprovázel i její pes. Na lesní cestě za obcí totiž narazila na medvědí rodinku, informoval slovenský deník SME.

Zřejmě proto, že u sebe měla tři mláďata, zaútočila medvědice na cyklistku. Ta už byla na zemi – ve chvíli, kdy šelmu spatřila, totiž sesedla z kola, lehla si a rukama si kryla hlavu. "Medvědice ji sevřela, zadní tlapou jí stoupla na předloktí," popsal incident starosta Liptovských Kľačan Ján Hollý.

Související obsah

​Svou paničku okamžitě začal bránit pes, který podle Hollého po medvědí matce skočil a zahnal ji. Žena si ze setkání odnesla jen pár lehčích škrábanců a trauma, žádné větší zranění neutrpěla. Na pomoc jí přišli lesní dělníci.

Starosta prozradil, že on sám už dotyčnou medvědici zahlédl. Pohybuje se podle něj v okolí obce, které je jejím teritoriem. "Nechodí si pro odpadky. Nejsou zde krmelce, seníky, kontejnery ani žádné myslivecké zařízení sloužící k dokrmování zvířat," zdůraznil Hollý.

Ke střetu podle něj došlo zhruba dva kilometry od obce v místě, kudy lidé často chodí na procházky, jezdí na kole a podobně. Starosta se obává, že kontaktů lidí s medvědem bude v lokalitě přibývat.

V dubnu vyděsil medvěd v Tatrách turisty. Rozběhl se dokonce mezi děti:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz