Krimi

Ze zapálení rodinného domu je obviněný 80letý muž. Hrozí mu 20 let vězení

Ze zapálení rodinného domu je obviněný 80letý muž. Hrozí mu 20 let vězení
Hasiči při zásahu Zdroj: Hasiči Olomouckého kraje

Olomoučtí kriminalisté obvinili člověka, který podle nich podpálil rodinný dům v Lipníku nad Bečvou. Je jím osmdesátiletý senior, který měl tímto způsobem řešit spory se svou rodinou. Muži hrozí za pokus o vraždu a poškození cizí věci až 20 let za mřížemi. Teď je však v péči lékařů.

Policisté od pátku 13. května vyšetřovali požár rodinného domu v Lipníku nad Bečvou. Při něm jen s notnou dávkou štěstí nikdo nezemřel. Šestadvacetiletého muže totiž pomocí žebříku dostali ven z domu kominíci, kteří pracovali na střeše sousedního domu.

V domě měl osmdesátiletý muž totiž údajně rozlít benzín a poté zapálit. Přitom prý věděl, že se v prvním patře nachází jeho vnuk. Řešil tak nejspíš rodinné spory. "Senior hořící dům opustil, nasedl do svého vozidla a z místa činu ujel," uvedl policejní mluvčí Libor Hejtman. Policie ho v autě později našla. Byl však v bezvědomí.

Související obsah

​"Byl v kritickém stavu převezen do Fakultní nemocnice v Olomouci," dodal Hejtman. Důchodce je nadále v péči lékařů. I přesto ho kriminalisté ve čtvrtek obvinili z pokusu o vraždu a poškození cizí věci, za což mu hrozí až 20 let ve vězení.  

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz