Domácí

Policisté ukázali, jak vypadal zásah v hořícím alzheimer centru. Škoda je až 70 milionů

Příčiny požáru, který ve středu zasáhl Domov Alzheimer v Roztokách, jsou zatím podle vyšetřovatelů neznámé. Podle spolumajitele domova jsou klienti domova v necelé desítce zařízení sociálních a zdravotních služeb. Zároveň odmítá, že by se při záchraně klientů nepostupovalo správně. Policie teď zveřejnila na twitteru dramatické záběry, které ukazují, jak vypadal zásah z pohledu mužů zákona.

U vyhořelého Domova Alzheimer v Roztokách u Prahy zůstává z preventivních důvodů pouze jedna dobrovolná jednotka hasičů, která má budovu hlídat.

"Na místě je od čtvrteční půl čtvrté odpoledne dobrovolná jednotka hasičů z Roztok, která bude objekt 12 hodin střežit, poté bude budova předána zpět majiteli. Vyšetřovatelé během čtvrtka zajistili potřebné materiály, které následně budou vyhodnocovat," informovala TN.cz mluvčí středočeských hasičů Tereza Sýkora Fliegerová s tím, že zatím není jasné, proč vznikl požár.

Související obsah

Středočeští kriminalisté mezitím zahájili prošetřování příčin požáru. "V současné době se případem požáru a jeho okolnostmi zabývají krajští kriminalisté, kteří v této souvislosti již zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu obecného ohrožení z nedbalosti," uvedla policejní mluvčí Vlasta Suchánková. Podle prvních odhadů by se škoda měla pohybovat mezi 50 a 70 milióny korun.

"Naši klienti jsou v necelé desítce zařízení sociálních a zdravotních služeb, takže jsme s nimi v úzkým kontaktu. Nejvíce času teďka věnujeme tomu, zda si klienty ponechají v zařízení anebo je budeme muset přesunout někam jinam. Dále také komunikujeme s rodinami klientů," řekl výkonný ředitel a spolumajitel domova Radek Žádník.

Otázkou také zůstává, zda bude někdy v budoucnu poničená budova využitelná. "V tuto chvíli řeknu jen mé přání. Určitě bychom jí rádi zrekonstruovali a opět uvedli do života, nicméně bude to všechno záležet na tom, v jakém stavu ten objekt je, musí ho posoudit statik, musíme zjistit, co z toho je možné zachovat," přeje si Žádník.

Související obsah

Ředitel také vyvrátil, že by se při záchraně na někoho zapomnělo nebo se nepostupovalo správně. "Můžu vyloučit, že by se na někoho zapomnělo a samozřejmě složky IZS velice bedlivě počítaly všechny klienty, kteří byli z objektu evakuováni," dodal.

Příbuzní klientů pak mohou kontaktovat pracovníky domova. "Telefonní dotazy rodinných příslušníků vyřizují Mgr. Kateřina Špalková (tel. 735 170 211) a Mgr. Iva Svojitková (tel. 735 170 210). Děkujeme za obětavou pomoc záchranným složkám, dobrovolníkům, našim zaměstnancům a vedení města Roztoky, kteří pomáhali při záchraně životů a také všem, kteří nabídli pomoc," napsal Domov Alzheimer v Roztokách na svých stránkách.

Zásah na místě:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz