Zahraničí

Na Slovensku se srazily vlaky, zranilo se přes 70 lidí

Na Slovensku se srazily vlaky, zranilo se přes 70 lidí
Hasiči a záchranáři poblíž místa nehody na Slovensku Zdroj: Polícia SR

Dva vlaky se srazily v pátek večer na severním Slovensku. Zranilo se přes 70 lidí, tři jsou ve vážném stavu.

Osobní vlak a rychlík se srazily těsně před 19. hodinou mezi Varínom a Vrútkami na Slovensku. Podle portálu Tvnoviny.sk záchranáři ošetřili 74 lidí a 34 převezli do nemocnic. Policie vyloučila, že by někdo přišel o život.

Podle ministra zdravotnictví Vladimira Lengvarského zůstalo v nemocnici hospitalizováno 15 pacientů. Tři jsou ve vážném stavu a podle jeho vyjádření utrpěli polytrauma. Ostatní utrpěli lehčí zranění, včetně zlomenin dolních končetin, klíčních kostí, modřin na hrudi. "Zranění pacienti, kteří nevyžadovali ošetření, byli propuštěni domů. Jeden ze strojvedoucích je ve stabilizovaném stavu a utrpěl zranění hlavy a končetin," dodal ministr.

"Rychlík vyjel na pomoc pokaženému vlaku, ale došlo ke kolizi,“ přiblížil příčiny nehody mluvčí železnic Tomáš Kováč. Bližší podrobnosti k příčinám nehody ale zatím nejsou známé.

Související obsah

​​"Na místě zasahuje 21 profesionálních hasičů z Martina, Žiliny, Trenčína, ze Záchranné brigády HaZZ v Žiline a z Bánoviec nad Bebravou a dobrovolní hasiči z DHZO Sučany, Lipovce a Martina. Na místě se nachází i dva evakuační autobusy HaZZ, ve kterých najsou cestující dočasné útočiště," uvedli slovenští hasiči.

‼️AKTUALIZÁCIA ‼️ - 23.40 hod. 🚨Hasiči zasahujú pri železničnej nehode v okrese Martin 🚨🚒 Na mieste udalosti bolo...

Posted by Hasičský a záchranný zbor on Friday, June 3, 2022

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz