Zahraničí

Tajná operace na odstranění Putina. Převrat mohou zamaskovat jako infarkt

Tajná operace na odstranění Putina. Převrat mohou zamaskovat jako infarkt
Ruský prezident Vladimir Putin Zdroj: Profimedia

Okolí ruského prezidenta Vladmira Putina začíná být velmi nervózní. Při velkých ztrátách techniky i lidských sil na Ukrajině se není čemu divit. Kvůli požadavku armádních či bezpečnostních představitelů na tvrdší postup na Ukrajině mu prý hrozí i nucený odchod do ústraní, případně smrt.

Podle Roberta Thortona, který je profesorem bezpečnostních studií na britské univerzitě King's College v Londýně, ztrácí ruští představitelé bezpečnostních složek s Putinem trpělivost. Pro britský portál The Sun uvedl: "Ruská Federální služba bezpečnosti (FSB) má za to, že je nutné Putina odstranit, protože je vůči Ukrajině měkký. Stáhl se od Kyjeva a nyní se zaměřuje jen na Donbas."

Podle Thortona by se na případné odstranění ruského prezidenta nejvíce hodila vojenská rozvědka GRU. "Pokud máte v plánu palácový převrat, tak to chcete provést tajně a potichu. Za Putinem by zašla skupina vyšších představitelů bezpečnostních složek a mohla by mu nabídnout, že buď opustí úřad, nebo ho odstraní," objasnil.

Související obsah

​"Pak by poslali někoho do televize, kdo by řekl, že má Putin nějaké zdravotní potíže a že na jeho místo nastupuje nový vůdce. Něco jako 'nebohý pan Putin měl srdeční infarkt, dolehl na něj tlak spojený se speciální operací na Ukrajině a tento člověk jej musel nahradit,' " pokračoval Thorton. Dodal, že pro Rusy by to nemuselo být náročné zkousnout, podobně tomu prý bylo za Leonida Brežněva a dalších sovětských vůdců.

V polovině května unikl na veřejnost rozhovor ruského oligarchy, ve kterém mluví o Putinově údajné rakovině:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz