Domácí

Patrasová dva týdny po nehodě: Může řídit dál, zákon je na ni krátký

Patrasová dva týdny po nehodě: Může řídit dál, zákon je na ni krátký
Herečka a zpěvačka Dagmar Patrasová Zdroj: Profimedia

Policisté ještě nepředali nehodu Dády Patrasové ke správnímu řízení. To znamená, že herečka a zpěvačka, která po bouračce odmítla dechovou zkoušku, může řídit dál. Zasahující hlídce totiž řekla, že u sebe nemá řidičský průkaz, ta jí ho tak nemohla zadržet.

Odmítla dechovou zkoušku a nenechala si ani vzít krev, přesto může dál řídit. Policisté Dádě Patrasové nemohli vzít řidičák, řekla jim totiž, že ho nemá u sebe. A správní řízení, ve kterém se bude její přestupek řešit, ještě nezačalo.

"K dnešnímu dni neevidujeme žádnou dopravní nehodu z 23. května 2022. S ohledem na čas a lhůty pro zpracování oznámení ze strany Policie ČR není ani reálné, abychom již nějakou evidovali. Policie tyto věci zpracovává do 30 dní, takže je příliš brzy," řekl TN.cz mluvčí pražského magistrátu Vít Hofman.

Související obsah

Nehoda se stala na křižovatce Benešovské a Vlašimské ulice na Vinohradech, když se Patrasová vracela domů. Svým mercedesem nejprve narazila do zaparkovaného auta a pak sama "zaparkovala" do betonového zátarasu.

​Dáda bourala už před dvěma lety jen o pár ulic dál. Tehdy nadýchala 2,5 promile a vyfasovala 150tisícovou pokutu a 18měsíční zákaz řízení. Odmítnutím testu na alkohol si v květnu paradoxně pomohla. Ve správním řízení jí totiž hrozí pokuta jen do 50 tisíc korun. Nad ztrátou řidičáku visí otazníky.

Související obsah

Krátce po incidentu začalo okolí Patrasové skloňovat její údajné problémy s alkoholem. V minulosti už o nich mluvil její manžel Felix Slováček, servítky si nebral ani Jiří Krampol. "Ona s autem jezdí jinak dobře, ale když je člověk ožralý, tak nemá vůbec zábrany a neví, jestli jede dopředu, nebo dozadu. Felix to nese těžce. Je z toho prostě smutný, protože neví, co má dělat. Je úplně bezradný," svěřil televizi Nova.

Patrasová je teď v Praze sama, Slováček s dětmi odletěl na dovolenou k moři. Proto saxofonista chyběl na pondělním rozloučení s Josefem Abrhámem, kam Dáda dorazila bez doprovodu. Herečka navíc přestala komunikovat. Veškeré pokusy se s Patrasovou spojit byly marné, nereagovala na telefonáty ani SMS zprávy.

Patrasová může skončit u soudu. Podrobnosti v reportáži TV Nova:

Takhle Dáda mluvila po nehodě. Nepamatovala si, že bourala:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz