Krimi

Policie pátrá po lupiči. Obchod měl přepadnout s nožem a maskou opice

Pražští policisté stále pátrají po lupiči, který v dubnu přepadl prodejnu s potravinami. Do obchodu přišel s nožem v ruce a maskou na obličeji. Tu si nasazoval přímo pod bezpečnostní kamerou, přesto ho policisté nevypátrali.

Za cíl si lupič vybral prodejnu s potravinami v Horních Počernicích. Na loupež se vybavil nožem a maskou opice. "Přišel sem maskovaný, měl na obličeji nějakou zvířecí masku. Kolegyně bohužel špatně vidí, takže jí to nedošlo. Až když přišel blíž. A už jí to potom došlo, že se asi bude něco dít," popsala vedoucí prodejny.

"V ruce držel nůž a vyhrožoval obsluze, že pokud mu nedá veškeré peníze, tak ji pobodá," vysvětlila policejní mluvčí Violeta Siřišťová. Nakonec mu prodavačka v obavě o svůj život vydala několik desítek tisíc korun. Muž potom z prodejny utekl. Kvůli své nepozornosti ale policistům zanechal důležitou stopu.

Související obsah

Na přepadení se lupič nachystal ani ne 100 metrů od prodejny, a ačkoliv se snažil důkladně zkontrolovat okolí, nevšiml si kamer, které mířily přímo na něj. Policisté sice vědí, jak podezřelý vypadá, a od lidí dostali desítky zpráv, přesto se jim ho zatím vypátrat nepodařilo. Žádají tedy veřejnost znovu o pomoc.

Pokud někdo ví, kde se muž aktuálně pohybuje, může volat na tísňovou linku 158. Za loupež pachateli v případě dopadení a odsouzení hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi.

kdu, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz