Domácí

Zemřel slavný dabér Vinnetoua. Herci Stanislavu Fišerovi bylo 90 let

Po dlouhé nemoci zemřel český herec a dabér Stanislav Fišer. Jeho hlasem promlouval slavný Vinnetou či inspektor Clouseau z filmu Růžový panter. Stanislav Fišer také hrál například v seriálu Hříšní lidé města pražského nebo ve snímku Parta hic.

Ve věku 90 let zemřel slavný dabér Vinnetoua a herec Stanislav Fišer. S odvoláním na jeho partnerku Antonii o tom informoval deník Blesk. "Standa už není, je v hereckém nebíčku, zemřel v noci po dlouhé nemoci," sdělila smutnou zprávu.

Stanislav Fišer si za svou dlouhou kariéru zahrál v několika divadlech, například ve vinohradském divadle nebo Divadle ABC. V Městských divadlech pražských pak působil až do roku 1993.

Ztvárnil také řadu filmových a seriálových rolí, zahrál si v seriálech Hříšní lidé města pražského, Třicet případů majora Zemana nebo ve snímku Parta hic. Nadaboval také slavného inspektora Clouseaua.

Související obsah

"Dnes zemřel dlouholetý bývalý člen souboru Městských divadel pražských, pan Stanislav Fišer. Na jevištích našich divadel vystupoval šest desetiletí a ztvárnil tu více než 80 rolí. Poslední hereckou příležitost získal v Divadle ABC v roce 2009, a to v inscenaci Pan Kaplan má třídu rád, režírované Miroslavem Hanušem," napsal soubor divadel na sociálních sítích.

Stanislavu Fišerovi v roce 2004 lékaři diagnostikovali rakovinu hrtanu a musel podstoupit náročnou operaci, při které mu byly odebrány hlasivky. V posledních letech žil herec a dabér v ústraní. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz